• Start
  • Wiadomości
  • Posiedzenie Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego

Posiedzenie Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego

Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego debatowała nad wyborem kandydatów w kategoriach: Gdański Społecznik Roku, Gdańska Organizacja Roku oraz Gdański Darczyńca Roku. Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane za osiągnięcia w 2019 roku.
22.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kapituła Nagrody im. Lecha Bądkowskiego już po obradach (zdjęcie z 21 lipca 2020 r.)
Kapituła Nagrody im. Lecha Bądkowskiego już po obradach (zdjęcie z 21 lipca 2020 r.)
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Ideą nagrody jest docenienie społecznych działań gdańszczan z organizacji pozarządowych, ale i działających indywidualnie. To także uhonorowanie ich zaangażowania finansowego we wspieranie ważnych społecznie inicjatyw.

Nagrodę im. Lecha Bądkowskiego ustanowił w 2001 roku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, aby uhonorować i podkreślić udział organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i rozwiązywaniu lokalnych problemów.

W skład Kapituły, która zebrała się 21 lipca br. w Nowym Ratuszu, wchodzą przedstawiciele i przedstawicielki Gdańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz laureaci ubiegłorocznej edycji nagrody.

 

Nagrody im. Lecha Bądkowskiego trafiły do najlepszych: społecznika, darczyńcy i organizacji pozarządowej

 

Rok 2020 jest dla nagrody podwójnie wyjątkowy – ze względu na jubileuszową, dwudziestą edycję oraz stulecie urodzin jej patrona Lecha Bądkowskiego. Ogłoszenie laureatów nagrody głównej i wyróżnień, odbędzie się w drugiej połowie sierpnia w ramach obchodów Roku Lecha Bądkowskiego.

Lista laureatów wszystkich poprzednich edycji

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów