Port Service Wybrzeże Gdańsk mistrzem Polski juniorów w piłce ręcznej

W piątek i sobotę, 1-2 marca, w Kielcach rozgrywany był finał Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej, w którym rywalizowały cztery najlepsze drużyny w tej kategorii wiekowej w sezonie 2023/2024. Złoty medal wywalczyli młodzi szczypiorniści Port Service Wybrzeże Gdańsk, którzy w półfinale pokonali SPR Górnik Zabrze a w finale faworyzowany KS VIVE Kielce.
02.03.2024
Młodzi ludzie w niebieskich strojach na hali sportowej. Jeden z nich ma uniesioną rękę w górę z zaciśniętą pięścią
Port Service Wybrzeże Gdańsk - mistrzowie Polski juniorów sezonu 2023/2024

Półfinał dla Wybrzeża

W kieleckiej Hali Legionów w turnieju Final Four Mistrzostw Polski Juniorów oprócz gospodarzy z KS VIVE rywalizowały także: SPR Górnik Zabrze, Port Service Wybrzeże I Gdańsk i MTS Kwidzyn. Stawką były medale za sezon 2023/2024. W piątkowych (1 marca) półfinałach zmierzyły się drużyny z Gdańska i Zabrza oraz Kielc i Kwidzyna.

Gdańszczanie mieli znakomity początek: dzięki serii sześciu goli w 12. minucie prowadzili 7:2! Do przerwy było 19:14, ale po zmianie stron zabrzanie, którzy bronili tytułu mistrzowskiego sprzed roku, ruszyli do odrabiania strat. W 43. minucie przewaga Wybrzeża zmalała do dwóch bramek (26:24). Spotkanie zakończyło się ostatecznie ich zwycięstwem 39:36. W gdańskiej ekipie świetne spotkanie rozegrał szczególnie Marcin Pepliński, który aż 12 razy trafiał do siatki rywali.

W drugim półfinale VIVE pokonało MTS 30:27

Finał też dla gdańszczan

VIVE i Port Service Wybrzeże przed rokiem - w sezonie 2022/2023 - grały o brąz. Wówczas lepsi byli kielczanie. Tym razem - w sobotę, 2 marca - stawką było złoto. W spotkaniu finałowym lepiej zaczęli gdańszczanie. Szybko objęli prowadzenie 2:0. Ale sytuacja co kilka minut się zmieniała. Remis 3:3, 4:7, 7:7, 12:9. Do przerwy Wybrzeże przeważało tylko jednym trafieniem (18:17).

Po zmianie stron gospodarze turnieju nie potrafili przebić się przez mur obronny gości znad morza, z kolei ci trzykrotnie trafili do kieleckiej bramki (21:17). Ostatecznie Port Service Wybrzeże zwyciężyło 33:30 i zdobyło tytuł Mistrzów Polski Juniorów sezonu 2023/2024! Najskuteczniejszy Marcin Pepliński zdobył 9 goli.

W meczu o brąz MTS Kwidzyn pokonał SPR Górnik Zabrze 37:29.

Drużyna Marzeń

Po zakończeniu spotkań wybrano Drużynę Marzeń Mistrzostw Polski Juniorów. Znaleźli się w niej:

• bramkarz: Jakub Solnica (KS Vive Kielce)
  • lewy skrzydłowy: Jakub Sęk (KS Vive Kielce)
  • lewy rozgrywający: Mateusz Lenckowski (MTS Kwidzyn)
  • środkowy rozgrywający: Marcin Pepliński (Port Service Wybrzeże Gdańsk)
  • prawy rozgrywający: Kacper Łapiński (MTS Kwidzyn)
  • prawy skrzydłowy: Paweł Miklikowski (Port Service Wybrzeże Gdańsk)
  • obrotowy: Marcel Skierka (MTS Kwidzyn)