• Start
  • Wiadomości
  • Port Lotniczy Gdańsk. Z Gdańska do Dominikany wystartował pierwszy Dreamliner

Port Lotniczy Gdańsk. Z Gdańska do Dominikany wystartował pierwszy Dreamliner

W poniedziałek, 14 listopada, pierwsi pasażerowie polecieli na egzotyczne wakacje z Gdańska do Dominikany. Na pokładzie samolotu podróżowało w sumie 223 pasażerów.
14.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dreamliner przed startem do Dominikany
Dreamliner przed startem do Dominikany
żródło: Port Lotniczy Gdańsk

Z Gdańska na wakacje

Pierwsi pasażerowie wystartowali z Gdańska do Dominikany 14 listopada około godziny 13.30. Ich podróż potrwa około 10 godzin. Wylądują w Dominikanie na lotnisku Gregorio Luperon położonym koło Puerto Plata, największego miasta północnego wybrzeża Dominikany. Loty będą realizowane raz w tygodniu, wyloty będą w poniedziałki, a powroty we wtorki. Rainbow ma w swojej ofercie zarówno pobyty stacjonarne jak i wakacje ze zwiedzaniem.

- Początek bezpośrednich lotów z Gdańska to otwarcie nowej ery. To dla nas i dla naszych pasażerów zupełnie nowy rozdział. Mamy nadzieję, że Rainbow, a także inni touroperatorzy będą rozwijać tę ofertę. Mieszkańcy Pomorza i całej północnej Polski chcą także jesienią i zimą latać na wakacje do odległych ciepłych krajów i chcą latać bezpośrednio z Gdańska. To się dzisiaj stało możliwe – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Port Lotniczy Gdańsk. Prawie 3,5 mln pasażerów w tym roku i dobre prognozy na przyszłość

- Jestem pewien, że ta chwila będzie zapamiętana na długo. Otóż nadszedł dzień, w którym wszyscy możemy cieszyć się z faktu, że z tak ważnego portu lotniczego, jakim bez wątpienia jest Port Lotniczy Gdańsk, historycznie pierwszy raz klienci Rainbow lecą bezpośrednio, czyli bez przesiadek i międzylądowań i do tego w komfortowych warunkach Dreamlinerem do egzotycznej i dalekiej Dominikany – powiedział Maciej Szczechura członek zarządu Rainbow.

Pasażerowie podróżują wyczarterowanymi przez Rainbow od Polskich Linii Lotniczych LOT Boeingami 787-8 Dreamliner, najnowocześniejszymi samolotami świata, które zrewolucjonizowały podróże lotnicze pod kątem komfortu. Samolot ma trzy klasy podróży: biznesową, premium i ekonomiczną. Pasażerowie lecący z Gdańska skorzystali ze wszystkich tych klas (15/18/190).

Na wakacje wybrało się bezpośrednim lotem ponad dwustu pasażerów
Na wakacje wybrało się bezpośrednim lotem ponad dwustu pasażerów
źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Zimowa siatka połączeń z Gdańska

Siatka połączeń z Gdańska (aktualna od 30 października 2022):

Ryanair: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Wrocław;

Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Kolonia-Bonn, Kutaisi, Larnaka, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton, Malmo, Mediolan-Bergamo, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku;

Amsterdam KLM;

Kopenhaga SAS; Frankfurt,

Monachium Lufthansa;

Bergen, Oslo-Gardermoen Norwegian,
Warszawa LOT

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska