„Porozmawiajmy przy stole” o dzielnicy Jasień – wtorek 12 września o godz. 17.00

We wtorek, 12 września, odbędzie się kolejne w tym roku spotkanie mieszkańców z władzami Gdańska w ramach cyklu „Porozmawiajmy przy stole”. To okazja, by porozmawiać o ważnych sprawach i potrzebach dzielnicy Jasień. Miejscem wydarzenia jest boisko Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Lawendowe Wzgórze 5.
11.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
plakat graficzny zinformacją o spotkaniue
 
mat. UM w Gdańsku

"Porozmawiajmy przy stole" po raz piąty w 2023 roku

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” to okazja do bezpośredniej rozmowy przy stole mieszkańców z władzami Miasta. Ma ono otwartą formułę, a zaproszenie jest adresowane do wszystkich mieszkańców w zależności od tego w jakiej dzielnicy pojawia się stół. Po raz pierwszy takie spotkanie zorganizowano w 2019 roku na Chełmie. Od tego czasu rozmowy przy stole odbyły się już w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcac.

Jakie potrzeby ma dzielnica Suchanino? Radni opowiedzieli o nich prezydent Gdańska

Potem była dwuletnia przerwa spowodowano Covidem-19. Po pandemii takie spotkanie odbyły się już w dzielnicach Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Zaspa - Młyniec oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe. W tym roku takie spotkania zorganizowano dotąd z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe i Ujeściska - Łostowic, Przymorza Wielkiego oraz Oliwy. Ostatnie zorganizowano na Siedlcach.

park, dużo kobiet rozmawiaj przy stole, na którym leża dokumenty
Spotkaniem z cyklu "Porozmawiajmy przy stole" towarzyszy duże zainteresowanie mieszkańców. Nz. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas rozmów na Siedlcach
fot. Rafał Kucharek/gdansk.pl

"Porozmawiajmy przy stole" w dzielnicy Jasień

Najbliższe spotkanie odbędzie się z mieszkańcami Jasienia. Inwestycje, komunikacja, zagospodarowanie terów zielonych czy bezpieczeństwo. Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje problemy i zapytać o ważne dla nich kwestie.

Wszyscy zaproszeni są na boisko Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Lawendowe Wzgórze 5 w godz. 17.00-18.30.

W spotkaniu weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, zastępcy prezydenta oraz dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych. Mieszkańcy, podczas plenerowego spotkania, będą mieli mogli porozmawiać o zrealizowanych lub planowanych inwestycjach i o aktualnych działaniach miejskich.

Na miejscu będą działały punkty informacyjne miejskich jednostek:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu
  • Gdańskiego Centrum Świadczeń
  • Straży Miejskiej w Gdańsku
  • Biura Rozwoju Gdańska
  • Karta Mieszkańców

 

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?