• Start
  • Wiadomości
  • Teraz już Polsat Plus Arena Gdańsk. Nowy sponsor tytularny gdańskiego stadionu

Teraz już Polsat Plus Arena Gdańsk. Nowy sponsor tytularny gdańskiego stadionu

Stadion w Gdańsku ma nowego sponsora tytularnego. Obiekt w Letnicy czeka nowe życie – kolejne wydarzenia sportowe i widowiska artystyczne. Polsat Plus Arena Gdańsk – tak od 21 maja 2021 nazywa się stadion w Gdańsku. Umowa będzie obowiązywała przez 6 lat. Wartość kontraktu to blisko 17 mln zł.
21.05.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od 21 maja stadion piłkarski w Gdańsku nosi nazwę Polsat Plus Arena Gdańsk
Od 21 maja stadion piłkarski w Gdańsku nosi nazwę Polsat Plus Arena Gdańsk
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


W piątek 21 maja podczas konferencji prasowej informację o nowym sponsorze tytularnym i nowej nazwie stadionu przekazała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

- Nasza bursztynowa arena stała się współczesną wizytówką Gdańska. Obok fontanny Neptuna, stoczniowych dźwigów to właśnie stadion najczęściej widzimy na zdjęciach. Wyjątkowa architektura i bliskie położenie zarówno do plaży, jak i serca miasta podnoszą atrakcyjność naszego stadionu. Ale stadion to też życie, emocje, wydarzenia, dlatego cieszę się, że nasz nowy partner będzie także organizował w Polsat Plus Arena Gdańsk własne widowiska. – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Gdańsk to wizytówka Polski i jedno z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się miast w naszym kraju. Gdańsk to symbol Polski nowoczesnej i otwartej, ale przede wszystkim dbający o swoich mieszkańców. To jest to, co nas łączy – bo Polsat i Plus to również otwartość, nowoczesność, innowacje, rozwój i chęć dostarczania naszym klientom i widzom po prostu tego, czego chcą, aby życie było łatwiejsze, wygodniejsze i pełne pozytywnych emocji. Co więcej z Gdańskiem łączy nas też chęć dbania o klimat, o środowisko i o czyste powietrze – dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. I to wielka sprawa, że możemy razem robić coś dla mieszkańców Gdańska, regionu i całej Polski – mówi Zygmunt Solorz.

Nz. Stanisław Janowski Prezes Zarządu Polsat, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Rafał Mańkus Arena Gdańsk Sp. z o.o.
Nz. Stanisław Janowski Prezes Zarządu Polsat, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Rafał Mańkus Arena Gdańsk Sp. z o.o.
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Mecze, koncert, wydarzenia artystyczne

Sponsor tytularny zyska nie tylko prawo do nazwy stadionu, ale także możliwość organizowania własnych widowisk artystycznych. W ramach umowy Polsat będzie organizował co najmniej dwa wydarzenia rocznie.

- Organizujemy wielkie wydarzenia sportowe, widowiska, festiwale, koncerty. Tworzymy treści najwyższej jakości. Na co dzień dostarczamy emocje i tych również nie zabraknie na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk – mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Już w przyszłym tygodniu stadion będzie gościł drużyny walczące o zwycięstwo w Lidze Europy. Na gdańskiej murawie w środę zagrają zawodnicy Villareal i Manchester United. W czerwcu stadion będzie główną bazą treningową narodowej reprezentacji biało-czerwonych w trakcie Euro 2020 (przeniesione na 2021 rok z powodu pandemii). We wrześniu z kolei planowany jest koncert Dawida Podsiadło.

 

Podpisanie umowy sponsorskiej. Nz. od lewej Stanisław Janowski Prezes Zarządu Polsat, Rafał Mańkus Arena Gdańsk Sp. z o.o.
Podpisanie umowy sponsorskiej. Nz. od lewej Stanisław Janowski Prezes Zarządu Polsat, Rafał Mańkus Arena Gdańsk Sp. z o.o.
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Architektoniczna duma

Stadion w Gdańsku został wybudowany w ciągu 3 lat i oddany do użytku w 2011, czyli rok przed turniejem Euro 2012. Budowa kosztowała 863 mln zł. W obiekcie może pojawić się ponad 41 600 osób. Właścicielem jest należąca do miasta Gdańsk spółka Arena Gdańsk. Na obiekcie rozgrywa swoje ekstraklasowe mecze drużyna Lechii Gdańsk.

- Jesteśmy polską firmą i obecność naszych dwóch głównych marek Polsatu i Plusa w nazwie pięknego, bursztynowego Stadionu Gdańsk, rozpoznawalnego w całej Polsce, jest świetnym sposobem na ich promocję. Nasza oferta to najlepsza rozrywka i możliwości dostępu do niej w dowolnym czasie, miejscu i na dowolnym urządzeniu – zapewniamy usługi i produkty dla każdego i wszędzie. I Stadion Gdańsk świetnie wpisuje się w naszą strategię zapewnienia milionom widzów i klientów najlepszych treści, usług i produktów - łącząc możliwość doświadczania sportu, muzyki czy wielkich wydarzeń na żywo na stadionie, jak i w internecie czy telewizji – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Gdański obiekt w 2012 roku został uznany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za Budowę Roku 2011, stadion otrzymał również nagrodę w konkursie na najlepszą architekturę i projekt The Stadium Business Awards 2012. Bursztynowa arena zyskała również uznanie w głosowaniach portali i czasopism sportowych.

- Nasz gdański stadion był wielokrotnie nagradzany przez kibiców, media i różne instytucje w kategorii najładniejszego obiektu sportowego. W pełni nowoczesny, z przestrzeniami dla zawodników, kibiców. Odbywały się na nim wielokrotnie mecze rangi europejskiej, gościliśmy też naszą reprezentację narodową ale również wielkie wydarzenia rozrywkowe. Odpowiedni sprzęt, nagłośnienie i zupełnie nowe oświetlenie gwarantują widowiska najwyższej jakości, także pod kątem realizacji telewizyjnych – mówi Rafał Mańkus, prezes Arena Gdańsk.

Umowa sponsorska ma obowiązywać 6 lat. Wartość kontraktu to blisko 17 mln zł
Umowa sponsorska ma obowiązywać 6 lat. Wartość kontraktu to blisko 17 mln zł
mat. Polsat Plus Arena Gdańsk

W blisko dziesięcioletniej historii bursztynowej areny odbyło się wiele wydarzeń sportowych i artystycznych. W obiekcie pojawili się piłkarze najlepszych europejskich drużyn podczas turnieju Euro 2012. Gdańsk wielokrotnie gościł także kadrę narodową, podczas meczów z Niemcami, Grecją, Holandią, Meksykiem, Czechami, Finlandią, Włochami, czy Urugwajem. Na stadionie zagrali także artyści tacy jak m.in Jennifer Lopez, Bon Jovi, Justin Timberlake, Felix Jaehn, Avicii i Modestep.

Zobacz zapis konferencji prasowej:

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta