• Start
  • Wiadomości
  • Politechnika Gdańska. Zajęcia dydaktyczne zawieszone do 3 maja

Politechnika Gdańska. Zajęcia dydaktyczne zawieszone do 3 maja

Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde zdecydował o wydłużeniu zawieszenia zajęć dydaktycznych na uczelni do niedzieli, 3 maja, włącznie. Wstrzymuje się też zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich i wprowadza się zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych.
( 08.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budynek Politechniki Gdańskiej bez studentów pozostaje do 3 maja
Studenci do budynku Politechniki Gdańskiej wrócą nie wcześniej niż po 3 maja. Nadal uczą się zdalnie
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Rektor Politechniki Gdańskiej decyzję o wydłużeniu okresu zawieszenia zajęć dydaktycznych na uczelni podjął w środę, 8 kwietnia. Wcześniejsze regulacje zakładały, że zajęcia będą mogły zostać wznowione we wtorek, 15 kwietnia, czyli tuż po Świętach Wielkanocnych. Oznacza to też, że nauka prowadzona jest nadal w formie zdalnej.


Nowe zarządzenie rektora PG zobowiązuje też studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych do zgłaszania drogą elektroniczną lub telefoniczną do dziekanatów informacji o ewentualnym pogorszeniu się stanu zdrowia i wystąpieniu objawów typowych dla infekcji wirusowej COVID-19.

Wstrzymuje się też zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich i wprowadza się zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych. Do budynków wpuszczane będą tylko osoby, które w nich mieszkają. Powrót do akademików przez studentów, którzy już je opuścili, nie będzie możliwy do odwołania.

Do odwołania zamknięte pozostaną czytelnie Biblioteki PG oraz obiekty Centrum Sportu Akademickiego.

Pracownicy uczelni w okresie odwołania zajęć będą nadal pełnić obowiązki służbowe, a nowe zarządzenie nie ogranicza też możliwości prowadzenia działalności naukowej (w tym także przez doktorantów), o ile może być ona prowadzona z zachowaniem środków bezpieczeństwa ujętych w rozporządzeniach rządowych i wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Zarządzenie rektora PG z dnia 8 kwietnia 2020