• Start
  • Wiadomości
  • Pojazdy autonomiczne - potrzebne? Wideoczat dziś, godz. 12.30

Pojazdy autonomiczne - potrzebne? Wideoczat dziś, godz. 12.30

Autonomiczny bus, jeżdżący bez kierowcy, testowany był w Gdańsku przez 30 dni, woził pasażerów na trasie do oliwskiego zoo. Co wynika z tego eksperymentu? Czy autonomiczne samochody rzeczywiście są przyszłością motoryzacji? Oglądaj wideoczat - początek transmisji na żywo dzisiaj o godz. 12.30.
( 06.12.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Autonomiczny bus, który w tym roku testowany był w Gdańsku na trasie do oliwskiego zoo
Autonomiczny bus, który w tym roku testowany był w Gdańsku na trasie do oliwskiego zoo
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

 

Gośćmi programu “Wszystkie Strony Miasta” będą:

  • Magdalena Szymańska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, koordynatorka projektu Sohyoa Baltic
  • Sławomir Bucewka, jeden z trzech "opiekunów" autonomicznego busa, który woził pasażerów na trasie do oliwskiego zoo

 

Gdańsk rozważa możliwość wykorzystania busów autonomicznych w miejskiej komunikacji publicznej. Na ile realne są to zamierzenia? Skąd czerpana jest wiedza i doświadczenie, potrzebne do wprowadzenia nowego typu pojazdów na nasze ulice? Czy to się w ogóle opłaci? Czy tego typu pojazdy - sterowane przez oprogramowanie komputerowe sprzężone z czujnikami, wykrywającymi przeszkody - są na pewno bezpieczne? Jaki sens ma kupowanie ich, jeśli jeżdżą bez kierowcy, ale i tak potrzebny jest pracownik, który w razie potrzeby usunie przeszkodę sprzed kół takiego busa? 

Przy okazji testów prowadzonych we wrześniu br. przy oliwskim zoo, poproszono gdańskich pasażerów, by wypełnili ankietę. Co wynika z tego badania? Jak gdańszczanie oceniają podróżowanie autonomicznym busem? 

“Pojazdy autonomiczne - potrzebne?”. Transmisję na żywo oglądaj dziś, o godz. 12.30 na portalu Gdańsk.pl. Program poprowadzi red. Marek Wałuszko.