• Start
  • Wiadomości
  • Pojedynek na wiersze odbędzie się w Klubie "Plama” GAK już w sobotę

Pojedynek na wiersze odbędzie się w Klubie "Plama” GAK już w sobotę

W Klubie Plama na Zaspie, 15 grudnia 2018 r., odbędzie się poetycki Slam w Blokowisku. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych do pojedynkowania się na autorskie teksty a publiczność do życzliwego oceniania.
12.12.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Klub Plama GAK zaprasza na Slam w Blokowisku. Potyczki performerów odbędą się w sobotę, 15 grudnia 2018 r.
Klub Plama GAK zaprasza na Slam w Blokowisku. Potyczki performerów odbędą się w sobotę, 15 grudnia 2018 r.
Krzysztof Mystkowski/KFP


Co to jest slam? To pojedynek na wiersze.

Na scenie Klubu Plama GAK (Gdańsk, ul. Pilotów 11), w sobotę 15 grudnia 2018 r., w godz. 17 do 20, wystąpią parami uzdolnieni poeci, artyści improwizujący, performerzy, slamerzy, a nawet stand-uperzy, aby deklamować autorskie teksty, a oceniać ich będzie publiczność - z zasady entuzjastyczna, choć surowa. Bo ważny w tym przedsięwzięciu jest tekst. Zdolności sceniczne mogą tylko pomóc.

W każdej rundzie występujący (ze względu na ograniczony czas trwania wydarzenia organizator zastrzega sobie, że w slamie może uczestniczyć maksymalnie 16 osób) będą mieli do dyspozycji trzy minuty. Tekst musi być nasz własny, ale można czytać z kartki. Publiczność większością głosów wybierze zwycięzcę danego pojedynku i skieruje go do kolejnej rundy. Kto z kim stanie w szranki decyduje losowanie. Ostatecznie za mikrofonem pozostanie już tylko król wieczoru.

Do rundy pierwszej organizatorzy proszą o przygotowanie tekstów o tematyce związanej z „blokowiskiem”. W kolejnych rundach tematyka jest już dowolna.

Dla zwycięzców przewidywane są nagrody - najlepszy otrzyma 500 zł, trzech półfinalistów po 50 zł.

Zgłoszenia slamerów przyjmowane są mailowo: daria@plama.art.pl. Można się też zgłosić w dniu slamu osobiście, na pół godziny przed startem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas wieczoru, który poprowadzi animatorka kultury z "Plamy" Katarzyna Andrulonis, muzycznie towarzyszył będzie poetom i słuchaczom Kacper Graczyk - gdyński producent, sound designer, kompozytor, wokalista i tekściarz.

Wstęp wolny.