• Start
  • Wiadomości
  • By wygodniej i bezpieczniej dojechać do Młynisk i Górnego Wrzeszcza - odcinek al. Hallera do remontu

By wygodniej i bezpieczniej dojechać do Młynisk i Górnego Wrzeszcza - odcinek al. Hallera do remontu

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę na remont kolejnego odcinka al. Hallera, która łączy Wrzeszcz Górny i Dolny z Brzeźnem. Umowa dotyczy modernizacji jezdni w kierunku Węzła Kliniczna, od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej. Prace potrwają do końca wakacji br.
28.02.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Czas na remont kolejnego odcinka al. Hallera
Czas na remont kolejnego odcinka al. Hallera
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Kolejny fragment al. Hallera zostanie wyremontowany w najbliższych miesiącach. Projekt obejmuje modernizację alei, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej, z wyłączeniem fragmentu, który został wyremontowany w poprzednich latach.

- W ramach zadania ułożona zostanie nowa nawierzchnia na ok. 800-metrowym odcinku al. Hallera - informuje Karol Kalinowski, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Prace drogowe potrwają do końca sierpnia 2022 r., po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie drogi.

Umowę podpisano z firmą Colas Polska Sp. z o.o. Koszt prac wyniesie ponad 2,9 mln złotych. W najbliższym czasie wykonawca będzie organizował zaplecze budowy i opracowywał projekt tymczasowej organizacji ruchu.

W 2020 roku al. Hallera przeszła modernizację na podobnym odcinku - w kierunku Brzeźna. W 2021 r. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni nadzorował remont nawierzchni al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej i fragmentu al. Hallera (jezdnia w kierunku Brzeźna) od ul. Grudziądzkiej do ul. Chrobrego. 

 

2
Mat. Gdansk.pl

 

Oprac. KG

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole