Główne Miasto. Podpisano umowę na przebudowę ulic Czopowej i Dylinki

W środę, 17 maja podpisano wartą niemal 2,8 mln złotych umowę na modernizację dwóch ulic na terenie Głównego Miasta. Prace na ul. Czopowej i Dylinki mają zakończyć się w listopadzie 2023 r.
17.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
widok wąskiej nierównej ulicy asfaltowej z zaparkowanymi samochodami
Ulica Czopowa do remontu. Prace zakończą się późną jesienią tego roku
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Śródmieście. Koniec prac przy przebudowie ul. Pańskiej. Wkrótce procedura odbiorowa

Inwestycja obejmie modernizację istniejących chodników wraz z remontem nawierzchni jezdni w ul. Czopowej i ul. Dylinki. W ramach tych prac dojdzie do przebudowy niezbędnej infrastruktury, tj. kanalizacji deszczowej, wodociągu, oświetlenia, sieci ciepłowniczej oraz kanalizacji teletechnicznej.

Umowę podpisano z Firmą Budowlano-Drogową Prasbet. Koszt prac to niemal 2,8 mln złotych. Koniec robót drogowych przewidziano w listopadzie 2023, a odbiorów w styczniu 2023. Zadanie będzie wspólnie koordynowane przez DRMG i GIWK.

Remont Długiego Pobrzeża

Projekt ten otrzymał wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja przy ul. Czopowej i ul. Dylinki będzie realizowana również ze środków z budżetu miasta w ramach zadania "Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta". W ostatnim czasie w ramach tego programu przeprowadzono remonty m.in. ul. Pańskiej czy ul. Węglarskiej. Trwa realizacja robót na ul. Ogarnej.