Są już wyniki egzaminu ósmoklasisty. Podpowiadamy, jak kandydować do nowej szkoły

W poniedziałek, 3 lipca w przygotowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika opublikowane zostały wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Loginy i hasła do niego udostępnia dyrektor szkoły macierzystej. Kandydaci do szkół ponadpodstawowych mają czas do środy, 12 lipca do godz. 15.00 na samodzielne uzupełnienie osiągnięć i ocen ze świadectwa w elektronicznym systemie naboru. Wyniki egzaminów wprowadzi szkoła ponadpodstawowa pierwszego wyboru po dostarczeniu przez kandydata kopii tych wyników.
03.07.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kilkoro uczniów - dziewcząt i chłopców - siedzi na krzesłach przysłuchując się przebiegowi lekcji. Jedna z dziewcząt podnosi rękę, by zgłosić chęć zabrania głosu
Do jakiej szkoły po wakacjach? To ważne pytanie, które nurtuje teraz setki absolwentów gdańskich podstawówek i ich rodziny. Nz. uczniowie podczas lekcji obywatelskiej z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz w ZSO nr 8
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Kandydujesz do ilu szkół chcesz - zasady

Terminy tegorocznej rekrutacji do gdańskich szkół średnich ustalone zostały zarządzeniem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Wyniki egzaminu ósmoklasisty, uczniowie będą mogli odebrać w czwartek, 6 lipca w zakończonych w tym roku szkołach. Do 12 lipca uczeń musi dostarczyć kopię świadectwa ukończenia szkoły i wyników z egzaminu ósmoklasisty do szkoły pierwszego wyboru. Do tego dnia istnieje także możliwość złożenia w elektronicznym systemie naboru nowego wniosku z uwagi na zmianę szkół, do których kandyduje.

Zintegrowany Interfejs Użytkownika- tu sprawdzisz wynik egzaminu ósmoklasisty.

Podczas tegorocznej rekrutacji, zgodnie z przyjętą uchwałą Rady Miasta Gdańska, absolwenci szkół podstawowych mogą składać podania o przyjęcie do nieograniczonej liczby szkół samorządowych w rekrutacji. Pozwoli to ograniczyć liczbę kandydatów, którzy o miejsce w szkole ponadpodstawowej będą musieli ubiegać się w rekrutacji uzupełniającej.

Czas na wakacje! Koniec roku w gdańskich szkołach i przedszkolach

Co dalej z naborem - poznaj harmonogram

Zgodnie z harmonogramem:

  • Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych odbędzie się 19 lipca do godz. 15.00. 
  • Potwierdzenie woli przyjęcia do danej szkoły będzie można składać w terminie od 20 do 26 lipca do godz. 15.00. W wybranej placówce konieczne będzie pozostawienie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu.
  • Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w szkołach ponadpodstawowych ukaże się 27 lipca do godz. 14.00.