Czas na wakacje! Koniec roku w gdańskich szkołach i przedszkolach

W piątek, 23 czerwca blisko 90 tysięcy młodych gdańszczanek i gdańszczan zakończyło kolejny rok szkolny, rozpoczynając tym samym czas letniego odpoczynku. W uroczystościach w trzech placówkach udział wzięła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
23.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Koniecroku2
Wreszcie upragnione wakacje! Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska (w środku w białej marynarce) 23 czerwca na zakończenie roku szkolnego odwiedziła gdańskie przedszkole i szkoły
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Koniec roku szkolnego w Gdańsku

W piątek, 23 czerwca zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Wakacje rozpoczęło prawie 90 tysięcy uczniów uczęszczających do gdańskich placówek.

Będzie się działo w ten weekend w gdańskich dzielnicach! Festyny, święta ulic, nowe kluby sąsiedzkie

- Wszystkim rozpoczynającym wakacje, życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku i abyście wypoczęci wrócili bezpiecznie do szkoły - mówiła Aleksandra Dulkiewicz. - Dajcie też trochę wypocząć Waszym rodzicom, bo oni także tego potrzebują. A nauczycielom, dyrektorom i wszystkim pracownikom szkół, którzy są dla mnie bohaterami, życzę, aby było jak najmniej nieprzewidzianych sytuacji i byście mogli w spokoju wspierać rozwój najmłodszego pokolenia.

 

Na koniec roku szkolnego w Gdańsku - podziękowania i wyróżnienia 

Prezydent Gdańska odwiedziła Publiczne Niesamorządowe Przedszkole OCTOPUS przy ul. Sopockiej 14, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wodnika 57 oraz Szkołę Podstawową Specjalną nr 37 przy ul. Piastowskiej 35/37. Podopieczni każdej z placówek otrzymali zestaw książek, które uzupełnią szkolną bibliotekę.

Najmłodsi zarówno z przedszkola, jak i ze szkół podstawowych przygotowali występy artystyczne, które nawiązywały do rozpoczętych już wakacji. Nie zabrakło podziękowań, wręczania wyróżnień i życzeń spokojnego odpoczynku, który potrwa w tym roku do 4 września.

 

opr. AK