• Start
  • Wiadomości
  • Piknik Budżetu Obywatelskiego w Parku Reagana - aktywna i wrzosowa sobota

Piknik Budżetu Obywatelskiego w Parku Reagana - aktywna i wrzosowa sobota

Piknik Budżetu Obywatelskiego w sobotę, 1 października, w największym gdańskim parku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Z bezpłatnych atrakcji wydarzenia, a także z możliwości oddania głosu w BO 2023 skorzystało mnóstwo osób, przede wszystkim rodzin. W plenerze działał także punkt BO w Parku Oruńskim i jeszcze jeden - w Galerii Morena.
( 01.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piknik Budżetu Obywatelskiego w Parku Reagana cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska
Piknik Budżetu Obywatelskiego w Parku Reagana cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Piknik BO przy placu zabaw w Parku Reagana - jakie atrakcje?

Stoiska piknikowe usytuowano tuż przy największym placu zabaw w Parku Reagana, przy ul. Kaczyńskiego. Przy słonecznej pogodzie można tu było oddać głos na wybrane projekty Budżetu Obywatelskiego 2023 i skorzystać z wielu rodzinnych atrakcji.

Najbardziej oblegane tradycyjnie były “skakańce” oraz warsztaty balonowe. Oprócz tego najmłodsi gdańszczanie i gdańszczanki mogli ozdobić swoje buzie wymarzonym malunkiem, zrobić las w słoiku, zaangażować się w warsztaty cyrkowe, a także konkursy z nagrodami dla całych rodzin.

Na wszystkich czekała fotobudka z rekwizytami związanymi z budżetem, w ramach poczęstunku przygotowano grochówkę oraz watę cukrową.

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim. Do wygrania hulajnoga, głośnik i miejskie gadżety

Wrzos za głos

Do stoiska przy którym dyżurowali konsultanci BO ustawiał się niewiele mniejsze kolejki. Konsultanci instruowali o zasadach głosowania, na miejscu można było nie tylko przejrzeć zaproponowane w tegorocznej edycji projekty, ale także o części z nich usłyszeć, ponieważ autorzy projektów mieli wolną trybunę i mikrofon do dyspozycji, by zachęcać uczestników do wyboru swoich propozycji. Z tej opcji skorzystali zwłaszcza projektodawcy części ogólnomiejskiej.

Każdy, kto oddał głos w BO 2023 podczas pikniku, mógł zabrać do domu doniczkę z białym lub fioletowym wrzosem i sądząc z tempa, w jakim ubywało kwiatów z regałów, mało kto odpuścił tę możliwość.

Mobilne biuro Gdańskiej Karty Mieszkańca 

Wrzosy trafiały również do osób, które podczas pikniku skorzystały z opcji pozbycia się odpadów, których nie wolno wyrzucać w przydomowej wiacie. Na elektroodpady, stare leki oraz farby i lakiery, czy przepracowane oleje czekał pracownik  Gdańskich Usług Komunalnych z kontenerem. Miło było pozbyć się kłopotliwych odpadów, a w zamian zabrać do domu kwiat.

Dużym powodzeniem cieszyło się mobilne biuro Gdańskiej Karty Mieszkańca, na rozmowę gotowy był też dyżurujący podczas pikniku przedstawiciel Gdańskiego Centrum Kontaktu.

Remonty ulic, tablice informujące o prędkości, nowe boiska. Co powstało dzięki gdańskiemu BO?

Nie tylko Park Reagana

W sobotę, 1 października, czynne były także mobilne punkty głosowania na BO w innych częściach miasta - w Galerii Morena oraz na Pikniku Seniora rozpoczynającym Gdańskie Dni Seniora, który równolegle z wydarzeniem w Parku Reagana, odbywał się w Parku Oruńskim.Głosowanie w BO 2023 trwa do 10 października.  Poznaj zasady głosowania, listę projektów, formularz do głosowania w jednym miejscu