Pierwsze takie zwycięstwo piłkarek AP Orlen. Medyk pokonany 1:0

W niedzielę, 12 marca, zespół AP Orlen Gdańsk pokonał Medyka POLOmarket Konin 1:0. To historyczne zwycięstwo gdańskiego klubu, który nigdy wcześniej nie pokonał koninianek. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła Julia Włodarczyk. Niedzielne zwycięstwo pozwoliło gdańszczankom na opuszczenie strefy spadkowej.
13.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dwie zawodniczki w białych koszulkach (po prawej na kolanach na murawie) patrzą na siebie i cieszą się
Radość w gdańskiej drużynie. Po prawej Julia Włodarczyk, zdobywczyni jedynego gola
fot. Anna Langowska

Jedyny gol w 83. minucie

W miniony weekend rozgrywana była 14. kolejka Orlen Ekstraligi Kobiet. Piłkarki AP Orlen Gdańsk mają dwa mecze zaległe, więc spotkanie z Medykiem POLOmarket Konin było ich dwunastym w sezonie.  

Mecz odbywał się na stadionie Ogniwa w Sopocie. Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji, w drugiej gdańszczanki zaczęły stwarzać zagrożenie pod bramką rywalek. W 83. minucie po długim zagraniu Olgi Sirant piłka trafiła pod nogi Julii Włodarczyk, która minęła linię obrony Medyka i pewnym strzałem pokonała Oliwię Szymczak.

Wynik spotkania już się nie zmienił. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo gdańskiego klubu z utytułowanym Medykiem w historii. Było to też pierwsze trafienie gdańszczanek z ekipą z Konina. Jesienią 2022 roku AP Orlen przegrał w Koninie 1:2, ale wtedy wszystkie gole padły po strzałach zawodniczek Medyka.

Awans w tabeli

Po tym zwycięstwie AP Orlen awansował na 10. miejsce w tabeli, opuszczając strefę spadkową. Mają 11 punktów, o jeden mniej niż dziewiąty Medyk i ósmy Pogoń Dekpol Tczew.

- To był dla nas bardzo ważny mecz, przede wszystkim w kontekście sytuacji w tabeli, bo zaczęła się ona robić nieciekawa. Aczkolwiek myślę, że prędzej czy później udałoby się nam wydostać ze strefy spadkowej. Cieszę się, że ten moment nastąpił dzisiaj. Jest to historyczne zwycięstwo i cieszy fakt, że w końcu jesteśmy na takim poziomie, na którym możemy pokonać wielokrotne mistrzynie Polski i zagrać z nimi wyrównane spotkanie - mówiła po meczu Julia Włodarczyk, zdobywczyni jedynej bramki w niedzielnym spotkaniu.

Do Krakowa i dwa zaległe spotkania 

W następnej kolejce zawodniczki trenera Tomasza Borkowskiego udadzą się do Krakowa, gdzie zagrają z miejscowym Uniwersytetem Jagiellońskim. Jesienią w Gdańsku lepsze były krakowianki (0:1). Pozostały jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze: ze Śląskiem Wrocław i Pogonią Dekpol Tczew , które zaplanowano (odpowiednio) na 29 marca i 12 kwietnia.

Po dwóch spotkaniach rozegranych na boisku sopockiego Ogniwa, gdańszczanki pod koniec marca wrócą już na swoje domowe boisko, czyli stadion przy al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku.

 

TV

W Gdańsku tkają siatki maskujące dla ukraińskiego wojska