• Start
  • Wiadomości
  • Gdański dron. Czy rozpoznasz z dużej wysokości szczegóły dzielnicy Piecki - Migowo?

Gdański dron. Czy rozpoznasz z dużej wysokości szczegóły dzielnicy Piecki - Migowo?

Zapraszamy Państwa na podniebny spacer po Pieckach - Migowie. To obecnie trzecia "najludniejsza" dzielnica Gdańska. Mieszka w niej 27527 osób. Jedynie na Chełmie i Ujeścisku - Łostowicach zameldowanych jest więcej mieszkańców. Dominuje tu zabudowa mieszkaniowa spółdzielni "Morena", dlatego też gdańszczanie o wiele częściej nazywają tę dzielnicę Moreną niż Pieckami - Migowem.
( 27.07.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jak wygląda dzielnica Piecki-Migowo z lotu ptaka? Sprawdźcie!
Jak wygląda dzielnica Piecki-Migowo z lotu ptaka? Sprawdźcie!
Fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

 

Lot dronem nad tą dzielnicą, na wysokości około 100 metrów, trwa ponad 10 minut. Rozpoczyna się nad kilkunastopiętrowymi budynkami mieszkalnymi znajdującymi się pomiędzy ul. Rakoczego i Bulońską. Na pierwszym planie widać centralną część dzielnicy - z ul. Rakoczego stanowiącą główną arterię Piecek-Migowa. Jest też przystanek autobusowo - tramwajowy "Warneńska" (jedno z pierwszych tego typu rozwiązań w Gdańsku). Za nim, po lewej, zauważyć można siedzibę największej przychodni w dzielnicy. Na nagraniu pojawia się także charakterystyczna wysoka zabudowa budynków spółdzielni mieszkaniowej "Morena", m.in. przy ul. Orańskiej, Burgaskiej, Budapesztańskiej i Jaśkowa Dolina. Obiekty poprzecinane są siatką lokalnych dróg, pomiędzy którymi znajdują się szerokie, zielone trawniki. Są też wysokościowce, na wysokości skrzyżowania ul. Rakoczego i Bulońskiej, zrealizowane przez prywatnego dewelopera.

 

Na terenie Piecek - Migowa, z lotu ptaka, widać też szeroką ul. Bulońską, wraz z zabudową po obu stronach ulicy i ul. Marusarzówny, z obiektami mieszkalnymi oraz usługowymi.

W oddali zobaczyć można wysoką zabudowę spółdzielni mieszkaniowej na Suchaninie, a także otulone zielenią osiedle na Niedźwiedniku w dzielnicy Brętowo, czy nawet najwyższy gdański biurowiec Olivia Star znajdujący się w Oliwie.

Z pułapu 100 metrów można też zauważyć, że dzielnica ta sąsiaduje z zielonymi terenami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.