• Start
  • Wiadomości
  • Piecki - Migowo. We wtorek spotkanie informacyjne w sprawie budowy szkoły

Piecki - Migowo. We wtorek spotkanie informacyjne w sprawie budowy szkoły

We wtorek,14 grudnia, o godz. 17, odbędzie się spotkanie online dla mieszkańców sąsiadujących z terenem planowanej szkoły przy ul. Morenowe Wzgórze. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele inwestora budującego obiekt oraz prowadzącego szkołę - Juneco Sp. z o.o. (związanego ze Stowarzyszeniem Twórczego Rozwoju DyNaMo, które prowadzi sieć żłobków i przedszkoli MegaMocni), a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gdańsku, m.in. z Wydziału Rozwoju Społecznego, który zajmuje się edukacją w naszym mieście.
09.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tak ma wyglądać szkoła podstawowa przy ul. Morenowe Wzgórze
Tak ma wyglądać szkoła podstawowa przy ul. Morenowe Wzgórze
Mat. prasowe

 

We wtorek mieszkańcom przedstawiony zostanie plan budowy szkoły, harmonogram i zasady prowadzenia placówki. W wydarzeniu może wziąć udział każdy zainteresowany, i przede wszystkim sąsiadujący z inwestycją, mieszkaniec. Spotkanie odbędzie się zdalnie, za pomocą aplikacji Team. Poniżej podajemy link do spotkania, w który należy kliknąć 14 grudnia:

 

 

TUTAJ

 

Piecki-Migowo to jedna z najszybciej rozbudowujących się dzielnic Gdańska. W ostatnich latach powstały tu dziesiątki nowych zabudowań mieszkaniowych, które przyciągnęły tysiące nowych mieszkańców. Jedną z kluczowych potrzeb w tej dzielnicy jest obecnie budowa szkoły.

Nowa szkoła wyposażona będzie m.in. w pracownie przedmiotowe (fizyczną, biologiczną oraz informatyczną), świetlicę, bibliotekę szkolną i czytelnię oraz kompleks kuchenny przystosowany do przygotowywania i spożywania posiłków na miejscu. Będzie przystosowana dla uczniów z niepełnosprawnościami. Wybudowany zostanie też kompleks sportowy z salą gimnastyczną i zapleczem sanitarno - szatniowym oraz plac zabaw. Obiekt przewidziany jest na ponad 650 uczennic i uczniów.

 

Co istotne, to nie Miasto jest inwestorem nowej placówki oświatowej. Inwestycję musi sfinansować podmiot prywatny. Władze Gdańska przeznaczyły natomiast wspomniany teren przy ul. Morenowe Wzgórze na budowę i prowadzenie placówki oświatowej podmiotowi zewnętrznemu, niesamorządowemu. Grunt został przekazany odpłatnie "w użytkowanie na cele oświatowe" w ramach przetargu.

W Gdańsku funkcjonują obecnie cztery publiczne, niesamorządowe szkoły podstawowe dla 2560 uczennic i uczniów: Morska Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa Olimpijczyk, Pozytywna Szkoła Podstawowa przy ul. Azaliowej i Szkoła Podstawowa nr 29 LEONARDO prowadzona przez Ogólnopolskiego Operatora Oświaty. Dodatkowo jako publiczne funkcjonują również Pomorskie Szkoły Rzemiosł i Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące.

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA