• Start
  • Wiadomości
  • Piecki-Migowo. Remont schodów do przychodni i budowa drogi rowerowej

Piecki-Migowo. Remont schodów do przychodni i budowa ścieżki rowerowej

Schody prowadzące do największej w tej dzielnicy przychodni trzeba było zamknąć przed kilkoma miesiącami ze względu na ich fatalny stan techniczny. Gdańskie Nieruchomości, a więc jednostka miejska, która zarządza tym budynkiem, rozstrzygnęła przetarg na wykonanie prac. W środę, 9 maja, rozpoczyna się budowa ścieżki rowerowej na ul. Jaśkowa Dolina, na wysokości tutejszej przychodni.
06.05.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Schody prowadzące do przychodni 'Morena zostaną wyremontowane w najbliższych tygodniach
Schody prowadzące do przychodni 'Morena" zostaną wyremontowane w najbliższych tygodniach
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Schody do przychodni

Mieszkańcy Piecek-Migowa w ostatnim czasie muszą nadrabiać drogi, by móc dostać się do placówki medycznej, która mieści się przy ul. Jaśkowa Dolina 105. Bywa to kłopotliwe zwłaszcza dla osób mocno schorowanych, które do przychodni kierują się zazwyczaj od strony ul. Rakoczego. Obecnie trzeba bowiem minąć kilkudziesięciometrowe ogrodzenie. Schody musiały jednak zostać wyłączone z eksploatacji – ze względów bezpieczeństwa..

Było to już drugie podejście do wykonania remontu schodów. W pierwszym przetargu złożone oferty okazały się o wiele wyższe niż wynosił zakładany na ten cel budżet. Dlatego Gdańskie Nieruchomości musiały ogłosić kolejne postępowanie.

- Komisja przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty, podejmując decyzję o wyborze Przedsiębiorstwa Budowlanego „EKOBUD” Kazimierz Kisiel.  Oferent uzyskał maksymalną ilość punktów zarówno w kryterium ceny, terminu wykonania robót, gwarancji jak i doświadczenia – informuje Aleksandra Strug z Gdańskich Nieruchomości. - Zgodnie z ofertą zakończenie prac nastąpi w okresie do 45 dni od podpisania umowy. Już w drugiej połowie czerwca br. pacjenci przychodni będą mieli możliwość korzystania zarówno z dotychczasowych wejść, w tym podjazdu dla wózków, a także wyremontowanych schodów.

Umowę na realizację inwestycji podpisano w czwartek, 2 maja. W jej ramach zaplanowano: demontaż chodnika i wykonanie nowego, demontaż betonowych schodów i wykonanie nowych wraz z poręczami, korytowanie oraz wykonanie podbudowy.

Koszt wykonania prac to 175 218,30 zł brutto.

 

Do przychodni Morena niebawem poprowadzą nowe schody
Do przychodni Morena niebawem poprowadzą nowe schody
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Ścieżka rowerowa

W środę, 8 maja, rozpoczną się prace przy budowie brakującego fragmentu drogi rowerowej przy ul. Jaśkowa Dolina. Nowa ścieżka powstanie po stronie przychodni Morena, od skrzyżowania ul. Jaśkowa Dolina z ul. Piecewską i łączyć się będzie z trasą rowerową na ul. Rakoczego.

Z tego powodu od godzin porannych zamknięty zostanie chodnik na ul. Jaśkowa Dolina, przylegający do przychodni "Morena". Ruch pieszy będzie możliwy jedynie drugą stroną ulicy, na odcinku od ul. Piecewskiej do ul. Rakoczego. W związku z planowanymi pracami przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Piecewska”, który znajduje się przy przychodni - będzie się znajdował kilkadziesiąt metrów dalej, przed skrzyżowaniem z ul. Piecewską. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do połowy czerwca.

W ciągu siedmiu miesięcy powstanie około 140-metrowy odcinek drogi rowerowej. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu asfaltowego.W ramach inwestycji powstanie także chodnik o długości 140 m, zbudowane zostanie przyłącze kanalizacji deszczowej oraz mur oporowy pomiędzy skarpą a chodnikiem. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln złotych. Prace potrwają do lipca 2019 roku.

 

mapka jaśkowa