• Start
  • Wiadomości
  • Paweł Adamowicz, Kacper Płażyński, Jarosław Wałęsa - pierwsze komentarze

Paweł Adamowicz, Kacper Płażyński, Jarosław Wałęsa - pierwsze komentarze

- Kochani bardzo dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie w pierwszej turze i proszę o więcej 4 listopada - mówił Paweł Adamowicz tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych. - To wynik naszej ciężkiej pracy, którą realizujemy od miesięcy - stwierdził z kolei Kacper Płażyński.
( Publikacja: 21.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Paweł Adamowicz ze współpracownikami w sztabie wyborczym
Paweł Adamowicz ze współpracownikami w sztabie wyborczym
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych została zakończona o czasie, czyli w niedzielę, 21 października, o godz. 21.00. Dane sondażowe opublikowane tuż po zakończeniu głosowania na prezydenta Gdańska, pokazują, że w naszym mieście odbędzie się druga tura wyborów. 

  1. Paweł Adamowicz 36,7 procent
  2. Kacper Płażyński 32,3
  3. Jarosław Wałęsa 25,3


Jak wyniki skomentował obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz? 

- Chciałbym podziękować przede wszystkim gdańszczanom za tak wysoką frekwencję. To jest niebywały sukces gdańskiej lokalnej demokracji - mówił. 

Wypowiedź Pawła Adamowicza:

 

Co o wynikach pierwszej tury sądzi Kacper Płażyński?

- To wynik naszej ciężkiej pracy, którą realizujemy od miesięcy. Pamiętajmy też, że są tylko sondaże a z sondażami mieliśmy różne doświadczenia - stwierdził kandydat PiS.

Wypowiedź Kacpra Płażyńskiego

 

Wynik Jarosława Wałęsy skomentował Piotr Borawski ze sztabu kandydata Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej (wypowiedź dla Radia Gdańsk). 

- Jesteśmy zaskoczeni i zasmuceni. Liczyliśmy na ostrą walkę II turę. Wyborcy chcieli inaczej i szanujemy to. To jest porażka. Walczyliśmy o zwycięstwo, a nie weszliśmy nawet do II tury. Czekamy na wyniki do Rady Miasta. Liczę, że Gdańsk obroni się przed PiS-em. Staraliśmy się ze wszystkich sił, nie wiemy, co się nie udało - mówił Borawski, który zapowiedział też, że Jarosław Wałęsa w drugiej turze poprze Pawła Adamowicza.

 

Jarosław Wałęsa podczas głosowania
Jarosław Wałęsa podczas głosowania
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl