• Start
  • Wiadomości
  • Paweł Adamowicz. Dzisiaj odsłonięcie muralu oraz wręczenie Nagrody Równości

Paweł Adamowicz. Dzisiaj odsłonięcie muralu oraz wręczenie Nagrody Równości

We wtorek, 29 czerwca, o godzinie 17.00 przy ul. Mniszki odbędzie się odsłonięcie muralu śp. Pawła Adamowicza oraz  wręczenie statuetek Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza. Tego dnia zaplanowano także koncert w Europejskim Centrum Solidarności. 
29.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mural jest już gotowy, namalowany został na szczytowej ścianie kamienicy przy ul. Mniszki, obok domu rodzinnego Pawła Adamowicza
Mural jest już gotowy, namalowany został na szczytowej ścianie kamienicy przy ul. Mniszki, obok domu rodzinnego Pawła Adamowicza
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Namalowanie muralu zaproponował i wykonał warszawski artysta plastyk i architekt Jarek Malicki. Praca o wymiarach 8x15m powstała w technice malarskiej na ścianie szczytowej budynku przy ulicy Mniszki na Starym Mieście, sąsiadującego z domem, w którym wychowywał się Paweł Adamowicz. Autorowi zależało na pokazaniu jego otwartości i zaangażowania. 

 

Nagroda Równości im. Pawła Adamowicza

W wyborze laureatów i laureatek Nagrody Równości, prezydent Gdańska wspierana jest przez Kapitułę Nagrody, w skład której wchodzi Gdańska Rada ds. Równego Traktowania oraz zaproszeni goście. Jej zadaniem jest rekomendowanie osób nominowanych przez gdańską społeczność, których dorobek z ostatniego roku zasługuje na to wyjątkowe wyróżnienie. Kapituła obradowała 16 czerwca i przedstawiła swoje rekomendacje prezydent Aleksandrze Dulkiewicz. Nagroda zostanie wręczona po odsłonięciu muralu.

Całość wydarzenia transmitowana będzie na portalu gdansk.pl z udziałem tłumacza migowego.

Podczas wydarzenia zachowane zostaną środki bezpieczeństwa. Uczestnicy proszeni są o utrzymanie odpowiedniego dystansu fizycznego.

 

Koncert w ECS

Następnie osoby uczestniczące przejdą do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie o godzinie 19.00 uroczystość będzie kontynuowana przy muzyce kobiecego zespołu folkowego grającego na archaicznych instrumentach. Koncert odbędzie się na żywo w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności. Konieczna jest bezpłatna rejestracja na występ pod wskazanym adresem.

Bezpłatny bilet na koncert należy okazać w formie papierowej lub elektronicznej w recepcji. Każda osoba zostanie poproszona o podpisanie oświadczenia o pełnym zaszczepieniu na COVID, od którego minęło minimum 14 dni lub jego braku. Na koncert do audytorium może wejść 50 osób niezaszczepionych i 350 osób zaszczepionych.

Podpisanie oświadczenia jest niezbędnym warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu. Zebrane dane zostaną zabezpieczone zgodnie z RODO i użyte jedynie, jeśli wystąpi konieczność ochrony zdrowia publicznego lub następnie usunięte po dwóch tygodniach.

TV

Historyczna zmiana warty pod Katownią, uroczyste przysięgi przed Dworem Artusa