• Start
  • Wiadomości
  • Parkingi nadmorskie w sezonie letnim 2020 - sprawdź lokalizacje i opłaty

Parkingi nadmorskie w sezonie letnim 2020 - sprawdź lokalizacje i opłaty

Od 1 lipca do 31 sierpnia osoby dojeżdżające na plażę samochodem będą mogły zostawić samochód na jednym z nadmorskich parkingów. Jednorazowa opłata pobierana jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach 9:00-17:00 niezależnie od czasu postoju. Postój do 15 minut - po wcześniejszym zgłoszeniu obsłudze - jest bezpłatny. Zachęcamy do płatności za pomocą karty.
( Publikacja: 01.07.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Parking nadmorski przy ul. Czarny Dwór
Parking nadmorski przy ul. Czarny Dwór
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

 

Parkingi nadmorskie niezmiennie znajdują się w czterech lokalizacjach w pobliżu gdańskich kąpielisk:

  • w Jelitkowie przy ul. Błękitnej (220 miejsc)
  • w Jelitkowie przy ul. Kaplicznej (60 miejsc)
  • w Brzeźnie przy ul. Czarny Dwór (340 miejsc)
  • na Stogach przy ul. Nowotnej (180 miejsc)

 

Uwaga kierowcy - duże zmiany! Ruszyła Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania

 

Parking nadmorski na Stogach ma, podobnie jak w roku ubiegłym, charakter parkingu społecznie odpowiedzialnego i jest prowadzony przez Fundację Społecznie Bezpieczni. Wypracowany zysk przeznaczany zostanie na potrzeby schroniska dla osób bezdomnych w Gdańsku. Obsługę parkingu stanowią podopieczni Fundacji, osoby bezdomne, niepełnosprawne, które uzyskały wsparcie w postaci legalnej pracy i opieki asystenta, pomagającego im wyjść z życiowych kłopotów. Podczas ubiegłorocznych wakacji Fundacja zarobiła na samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych i starszych. Auto służy także do obsługi bieżącej działalności placówki.

Na parkingach nadmorskich opłata w wysokości 10 zł. za każdorazowy wjazd pobierana będzie przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 17:00 i będzie niezależna od czasu postoju.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną zachęcamy do płatności za pomocą karty płatniczej.

Wyjątkiem będzie postój pojazdu do 15 minut. Po wcześniejszym zgłoszeniu obsłudze przez kierującego takiej potrzeby pierwszy kwadrans będzie bezpłatny. Po godzinie 17:00 do dnia następnego do godziny 9:00 za pozostawienie samochodu na parkingu nie trzeba będzie płacić.

 

Wyspa Sobieszewska - zostaw auto, wsiądź na rower lub do meleksa. Parking z wypożyczalnią rowerów

 

Z konieczności wniesienia opłaty za wjazd na parkingi nadmorskie zwolnione będą osoby niepełnosprawne. Do bezpłatnego postoju upoważnione będą osoby posiadające identyfikatora „N+” wydany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni lub odpowiadający mu dokument wydany przez innego zarządcę drogi. Bezpłatny będzie również postój pojazdów elektrycznych i PHEV w rozumieniu Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. W tym przypadku podstawą będzie niebieska naklejka na szybie pojazdu z symbolem EE, karta zerowej stawki opłat na pojazdy PHEV lub wskazanie gniazdka do ładowania samochodu bezpośrednio pracownikowi obsługi przy wjeździe na parking.

Każdego roku z parkingów nadmorskich (w zależności od pogody) korzysta od 30 do 36 tysięcy kierujących.