• Start
  • Wiadomości
  • Park im. Ronalda Reagana. Zobacz film, który zachęca do odwiedzin o każdej porze roku

Park im. Ronalda Reagana w Gdańsku. Zobacz film, który zachęca do odwiedzin o każdej porze roku

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni opublikował na swoim społecznościowym profilu film o Parku im. Ronalda Reagana. Przestrzeń ta - położona blisko wielkich dzielnic mieszkaniowych - wygląda niezwykle atrakcyjnie i nic dziwnego, że znajduje się na czołowych pozycjach w rankingach miejsc wartych odwiedzenia w Gdańsku. Zapraszamy do obejrzenia filmu i do odwiedzenia parku.
( Publikacja: 03.09.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na terenie parku znajdują się dwa duże stawy
Na terenie parku znajdują się dwa duże stawy
zdj. Karol Stańczak/GZDiZ


Park im. Ronalda Reagana powstał 17 lat temu, a następnie w latach 2013 – 2014 został powiększony od strony północnej o nowe tereny. Jest największym miejskim parkiem - jego powierzchnia wynosi 90 ha. Wcześniej na tym obszarze były łąki, a na początku lat 80-tych ubiegłego stulecia powstawały tu spontanicznie ogródki działkowe. Do dzisiaj śladem po dawnym „działkowym boomie” są pojedyncze drzewa owocowe.

Pomnik papieża Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana
Pomnik papieża Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana
zdj. Karol Stańczak/GZDiZ


Park rozciąga się w części zachodniej pasa nadmorskiego od Brzeźna, aż po Jelitkowo. Charakterystycznymi miejscami określającymi granice parku jest promenada prowadząca do morza zakończona molem w Brzeźnie oraz ulica Pomorska, prowadząca do parku Jelitkowskiego. Na terenie parku znajduje sięn też Pomnik papieża Jana Pawła II i prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana.

Zobacz film o Parku im. R. Reagana:
Na co dzień z Parku korzystają rzesze mieszkańców sąsiadujących z nim dzielnic Zaspy, Przymorza, Jelitkowa czy Brzeźna. Spotkać tu również można mnóstwo turystów. Niezwykłość tej przestrzeni widać znakomicie na zdjęciach z drona. Trudno wskazać podobne miejsce położone w wielkim mieście o takich walorach.

Jeden z placów zabaw w Parku im. Reagana
Jeden z placów zabaw w Parku im. Reagana
zdj. Karol Stańczak/GZDiZ

 

GZDiZ zachęca do odwiedzania Parku im. R. Reagana i korzystania z wielu znajdujących się tam atrakcji takich jak place zabaw, skate park, boisko do gry w boule czy siłownie pod chmurką. Są tu również stoły do gry w tenisa, stoły szachowe, altanka, leżaki, liczne ławki zamontowane wzdłuż alejek parkowych oraz wybiegi dla psów. Pomyślano też o stołach piknikowych i stanowiskach ogniskowych (organizacja ogniska wymaga zgody GZDiZ).

 

Czytaj też: Gdańskie parki