• Start
  • Wiadomości
  • Park im. Ronalda Reagana. Zobacz film, który zachęca do odwiedzin o każdej porze roku

Park im. Ronalda Reagana w Gdańsku. Zobacz film, który zachęca do odwiedzin o każdej porze roku

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni opublikował na swoim społecznościowym profilu film o Parku im. Ronalda Reagana. Przestrzeń ta - położona blisko wielkich dzielnic mieszkaniowych - wygląda niezwykle atrakcyjnie i nic dziwnego, że znajduje się na czołowych pozycjach w rankingach miejsc wartych odwiedzenia w Gdańsku. Zapraszamy do obejrzenia filmu i do odwiedzenia parku.
03.09.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na terenie parku znajdują się dwa duże stawy
Na terenie parku znajdują się dwa duże stawy
zdj. Karol Stańczak/GZDiZ


Park im. Ronalda Reagana powstał 17 lat temu, a następnie w latach 2013 – 2014 został powiększony od strony północnej o nowe tereny. Jest największym miejskim parkiem - jego powierzchnia wynosi 90 ha. Wcześniej na tym obszarze były łąki, a na początku lat 80-tych ubiegłego stulecia powstawały tu spontanicznie ogródki działkowe. Do dzisiaj śladem po dawnym „działkowym boomie” są pojedyncze drzewa owocowe.

Pomnik papieża Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana
Pomnik papieża Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana
zdj. Karol Stańczak/GZDiZ


Park rozciąga się w części zachodniej pasa nadmorskiego od Brzeźna, aż po Jelitkowo. Charakterystycznymi miejscami określającymi granice parku jest promenada prowadząca do morza zakończona molem w Brzeźnie oraz ulica Pomorska, prowadząca do parku Jelitkowskiego. Na terenie parku znajduje sięn też Pomnik papieża Jana Pawła II i prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana.

Zobacz film o Parku im. R. Reagana:
Na co dzień z Parku korzystają rzesze mieszkańców sąsiadujących z nim dzielnic Zaspy, Przymorza, Jelitkowa czy Brzeźna. Spotkać tu również można mnóstwo turystów. Niezwykłość tej przestrzeni widać znakomicie na zdjęciach z drona. Trudno wskazać podobne miejsce położone w wielkim mieście o takich walorach.

Jeden z placów zabaw w Parku im. Reagana
Jeden z placów zabaw w Parku im. Reagana
zdj. Karol Stańczak/GZDiZ

 

GZDiZ zachęca do odwiedzania Parku im. R. Reagana i korzystania z wielu znajdujących się tam atrakcji takich jak place zabaw, skate park, boisko do gry w boule czy siłownie pod chmurką. Są tu również stoły do gry w tenisa, stoły szachowe, altanka, leżaki, liczne ławki zamontowane wzdłuż alejek parkowych oraz wybiegi dla psów. Pomyślano też o stołach piknikowych i stanowiskach ogniskowych (organizacja ogniska wymaga zgody GZDiZ).

 

Czytaj też: Gdańskie parki