Parada i Piknik Seniorów 2022 w Gdańsku już w środę

Parada i Piknik Seniorów 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca (w środę). Start na Ołowiance o godz. 11, meta - w Parku Św. Barbary. Transparenty mile widziane.
( Publikacja: 28.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W grupie formalnej, czy w gronie znajomych - Parada Seniorów i Piknik to okazja by pokazać się na mieście dla każdego seniora i seniorki w Gdańsku
W grupie formalnej, czy w gronie znajomych - Parada Seniorów i Piknik to okazja by pokazać się na mieście dla każdego seniora i seniorki w Gdańsku
Fot. "COZY Photo Studio"

Parada i Piknik Seniorów 2022 - gdzie?

Tegoroczną edycję Parady i Pikniku Seniorów zaplanowano na środę, 15 czerwca, kiedy to przypada Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Uczestnicy przemarszu zbiorą się o godz. 11, w tym roku wyjątkowo pod napisem GDAŃSK na Wyspie Ołowianka (ze względu na trwający remont Długiego Targu i mostu Stągiewnego). Na początek oficjalne otwarcie z przemówieniami, a później wspólny pochód seniorek i seniorów do parku św. Barbary (przy ul. św. Barbary, w bok od Długich Ogrodów) na Piknik Senioralny, który trwać będzie do godz. 15.

Uwaga! Osoby, które mają kłopot z poruszaniem się, będą mogły wziąć udział w paradzie jadąc w jednym z meleksów.

Do gdańskich seniorek i seniorów dołączą w tym roku maskotki różnych miejskich instytucji (m.in. Biola i Supersorter - kampania Czyste Miasto Gdańsk, Rurek i Przelewka - GIWK, Lew Woluś - Regionalne Centrum Wolontariatu). 

Gdańskie Dni Seniora. Barwna parada przeszła Traktem Królewskim i ul. Stągiewną

W tym roku trasa gdańskiej parady będzie inna niż dotychczas, ale dobry humor uczestników niezmiennie jest mile widziany
W tym roku trasa gdańskiej parady będzie inna niż dotychczas, ale dobry humor uczestników niezmiennie jest mile widziany
"COZY Photo Studio"

Atrakcje Pikniku Seniorów w Gdańsku

  • Potańcówka dla seniorów z muzyką na żywo w wykonaniu Detko Band i DJ Fala w hali namiotowej o pow. ok 300 mkw. Będzie konkurs taneczny z nagrodami.
  • Strefa “Aktywni z Wiekiem” - propozycje różnorodnych aktywności dla seniorów.
  • Stanowisko magazynu senioralnego “Ławeczka”.
  • Kawiarenka dla seniorów z poczęstunkiem - kawa, herbata, drożdżówka, zupa itp.
  • Miejsca siedzące dla ponad 600 osób.
  • Pokaz samochodów klasycznych z okresu PRL. 
  • Ścieżka edukacyjna.

Ścieżka edukacyjna - co to takiego?

Podążając nią będzie można skorzystać z oferty przynajmniej 10 wystawców, w tym: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (punkt informacyjny, obsługiwany przez specjalistów Wydziału Integracji i Rehabilitacji – wsparcie dla osób starszych, z niepełnosprawnością), Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Policja, Straż Miejska (zaprezentuje swój specjalistyczny pojazd - mobilne laboratorium środowiskowe), Radcy Pomorza (porady prawne), Wydział Gospodarki Komunalnej UMG (przede wszystkim temat prawidłowej selekcji odpadów), Centrum Pracy Seniora (oferty pracy i porady jak angażować się zawodowo w wieku senioralnym), Klub Olimpijczyk (promocja Olimpiady “Senior Obywatel”), Polski Związek Motorowy (szkolenie z obsługi defibrylatorów AED) i in.

Defibrylatory AED na mieście - sprawdź, gdzie znajdziesz je w Gdańsku

Zapisy na Paradę i Piknik - warto!

Wcześniejsze zapisy nie są obowiązkowe, ale ci z uczestników, którzy skorzystają z tej opcji do 31 maja, otrzymają pakiet startowy Parady (chorągiewka, flaga klubowa, voucher do kawiarenki). Formularz dostępny jest na stronie współorganizatora - Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Organizatorzy Parady i Pikniku: Miasto Gdańsk oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku 

Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, SAUR Neptun Gdańsk

Rada Dzielnicy Śródmieście, Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., Olivia Business Centre, Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Pomagamy Nie ziewamy, Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Straż Miejska w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Wydział Gospodarki Komunalnej UMG, Pomorska Izba Adwokacka, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, Gdański Urząd Pracy, Gdańskie Centrum Świadczeń, Classic Cars Trójmiasto, Pliszka, Polski Związek Motorowy, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Patronat medialny: gdansk.pl, magazyn senioralny “Ławeczka”