• Start
  • Wiadomości
  • III Pomorska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”. Rozmowa - piątek godz. 12.00

III Pomorska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”. Rozmowa - piątek godz. 12.00

Zapraszamy do obejrzenia programu „Wszystkie Strony Miasta” poświęconego III Pomorskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza. Dowiemy się m.in., jak wygląda organizacja tego przedsięwzięcia w tym trudnym z powodu pandemii roku. Emisja rozmowy na żywo o godz 12.00 w piątek 2 października na portalu gdansk.pl.
( 01.10.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W tym roku uczestnicy Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej będą rywalizować po raz czwarty
W tym roku uczestnicy Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej będą rywalizować po raz trzeci
mat. organizatora Olimpiady "Senior Obywatel"


Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” powstała w celu motywowania osób 60+ do poszerzania wiedzy i samokształcenia się w zakresie wiedzy o społeczeństwie. Ma ona inspirować seniorów do samokształcenia i zainteresowania się naukami społecznymi oraz zwiększać poczucie seniorów bycia pełnoprawnym obywatelem w naszym społeczeństwie.


Olimpiadę rozpoczęła realizować już w 2017 r. Pomorska Delegatura Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, z Barbarą Średniawą-Badowską na czele. Inicjatywa zyskała naśladowców w innych regionach Polski, w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i świętokrzyskim. W ubiegłym roku podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel" wyłoniono piętnastu laureatów, z których aż jedenastu reprezentowało Pomorze! Pierwsze miejsce zdobyła mieszkanka Gniewu.

Czy pomorskim seniorom uda się w tym roku powtórzyć ten sukces? Jak przebiegała rekrutacja do tegorocznej edycji? Czy seniorów łatwo jest na mówić do zgłębiania i poszerzania wiedzy dotyczącej spraw społecznych i politycznych? I wreszcie, czy tego rodzaju rywalizacja sprzyja integracji środowiska? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas rozmowy w studiu z naszymi gośćmi w programie „Wszystkie Strony Miasta” .

Nasze zaproszenie do studia przyjęli:

  • Barbara Średniawa-Badowska – organizatorka III Olimpiady „Senior Obywatel”
  • prof. Jan A. Wendt, UG – koordynator merytoryczny III Olimpiady „Senior Obywatel”


Rozmowa w programie „Wszystkie Strony Miasta” zostanie nadana na żywo w piątek 2 października o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!