• Start
  • Wiadomości
  • Pani ambasador RPA z wizytą u prezydent Gdańska. “Doskonała okazja do rozmowy o współpracy”

Pani ambasador RPA z wizytą u prezydent Gdańska. “Doskonała okazja do rozmowy o współpracy”

Pani Nomvula Mngomezulu - Ambasadorka Republiki Południowej Afryki - w piątek, 19 listopada, odwiedziła prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Spotkanie trwało godzinę. “Mnie przypadł dodatkowy zaszczyt, ponieważ jestem pierwszą prezydent odwiedzoną przez Panią ambasador” - napisała na swoim Fb prezydent Gdańska.
( Publikacja: 19.11.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pani ambasador i pani prezydent błyskawicznie znalazły wspólny język
Pani ambasador i pani prezydent błyskawicznie znalazły wspólny język
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

JE Nomvula Josephine Mngomezulu stanowisko ambasadora Republiki Południowej Afryki w Polsce piastuje od 18 grudnia 2020 rok. Wcześniej pracowała m.in. w Południowoafrykańskiej Organizacji Obywatelskiej,  Narodowej Radzie Rozwoju Gospodarczego i Pracy. Z wykształcenia jest pedagogiem i ekonomistką. Studiowała w RPA i Wielkiej Brytanii.

To pierwsza wizyta pani ambasador na Pomorzu i w Trójmieście. W środę, 17 listopada była gościem wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, dzień później odwiedziła Urząd Miasta w Gdyni. Piątek dla Josephine Mngomezulu stał pod znakiem Gdańska, w południe spotkała się w Urzędzie Miejskim z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz - i po raz pierwszy dla pani ambasador rozmawiała z kobietą, jako liderką polskiego samorządu terytorialnego.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz napisała na swoim profilu Fb:

“Gościła dziś u mnie Pani Nomvula Mngomezulu, Ambasadorka Republiki Południowej Afryki. To zarazem jej pierwsza wizyta na Pomorzu, jak i w Miasto Gdańsk. Mnie przypadł dodatkowy zaszczyt, ponieważ jestem pierwszą prezydent odwiedzoną przez Panią ambasador. Była to więc doskonała okazja do rozmowy o współpracy i rozwoju przemysłu morskiego, a także o edukacji morskiej i turystyce. Dziękuję za tak miłe spotkanie i zapraszam jak najczęściej”.

 

Gdańsko-południowoafrykańskie spotkanie w Urzędzie Miejskim trwało godzinę
Gdańsko-południowoafrykańskie spotkanie w Urzędzie Miejskim trwało godzinę
Dominik Paszliński/www.gdansk.plRepublika Południowej Afryki leży na południowym krańcu kontynentu i należy do najlepiej rozwiniętych państw afrykańskich. Zajmuje prawie czterokrotnie większą powierzchnię niż Polska, liczy prawie 57 milionów mieszkańców.