• Start
  • Wiadomości
  • Pakiety wsparcia dla kombatantów. Docelowo trafią do 300 osób

Pakiety wsparcia dla kombatantów. Docelowo trafią do 300 osób

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z przedstawicielkami gdańskich kombatantek i kombatantów, by przekazać im symboliczny pakiet wsparcia w walce z COVID-19. Pozostałe pakiety w najbliższych dniach trafią do kilkunastu związków kombatanckich zlokalizowanych na terenie Gdańska.
( 29.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z szefową Koła Gdańsk Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, panią Jadwigą Basińską oraz jej mamą - kombatantką, panią Krystyną Basińską
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z szefową Koła Gdańsk Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, panią Jadwigą Basińską oraz jej mamą - kombatantką, panią Krystyną Basińską
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

- W trosce o wasze zdrowie wraz ze współpracownikami przygotowaliśmy pakiety, które pomogą wam zmierzyć się z zagrożeniami związanymi z covid-19. Znajdują się w nich płyny odkażające oraz maseczki, a na osłodę tych trudnych dni - również czekolada Gdańska. W paczce znajdziecie państwo także książkę Andrzeja Drzycimskiego „Westerplatte. Kulisy niemieckiej wojny propagandowej" - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Prezydent Gdańska w środę, 29 kwietnia, spotkała się z szefową Koła Gdańsk Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, panią Jadwigą Basińską oraz jej mamą - kombatantką, panią Krystyną Basińską, by przekazać im symboliczny pakiet. Docelowo do kombatantów trafi 300 pakietów. 

 

Zestaw zawiera m.in. maseczki, płyn dezynfekujący, książkę i gdańskie słodycze
Zestaw zawiera m.in. maseczki, płyn dezynfekujący, książkę i gdańskie słodycze
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W zestawie znajdują się maseczki, płyn dezynfekujący, książka o Westerplatte, list od pani prezydent, czekolada i praliny gdańskie oraz informator o pomocy i wsparciu w czasie epidemii dla seniorek i seniorów, osób schorowanych, z niepełnosprawnościami oraz osób pozostających na kwarantannie. 

- Potrzebujemy państwa w zdrowiu, pełnych sił, abyśmy w dalszym ciągu mogli korzystać z lekcji jaką są państwa losy oraz życie pełne miłości do ojczyzny – pisze w liście Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Mi osobiście oraz moim współpracownikom bardzo brakuje wspólnych spotkań. Dlatego prosimy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obostrzeń związanych z epidemią, byśmy mieli znów okazję spotkać się podczas naszych wigilii kombatanckich czy wydarzeń rocznicowych.

- Jesteśmy wdzięczne za pakiet pomocowy od pani prezydent - powiedziała Jadwiga Basińska, przewodnicząca Koła Gdańsk Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. - Jest potrzebny w ciężkich czasach epidemii, środki do dezynfekcji nam się przydadzą, dobra książka również, nie mówiąc o czekoladzie na osłodę. Ale równie ważny jest gest pamięci o kombatantach. Wiem, że dla nich to jest zawsze bardzo ważne, a teraz kiedy muszą siedzieć zamknięci w domach szczególnie.


INFORMATOR DLA KOMBATANTÓW

0001 mala

 

0002 mala
0003 mala

 

0004 mala