Brzeźno. We wtorek oczekiwane otwarcie dla samochodów wiaduktu na ul. Krasickiego

Zakończyły się prace związane z modernizacją wiaduktu na ul. Krasickiego, który łączy Brzeźno z Letnicą i Nowym Portem. W ramach inwestycji wykonano nową konstrukcję pod istniejącą sieć uzbrojenia terenu i wymieniono dylatacje. Prace objęły także wzmocnienie filarów wiaduktu, wykonanie nowej izolacji i nawierzchni jezdni, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Odbiór końcowy inwestycji planowany jest we wtorek, 25 kwietnia. Po jego zakończeniu, w drugiej części dnia, wiadukt będzie przejezdny.
21.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu fragment wiaduktu z betonowym ciągiem pieszych, widać ciemne barierki po obu stronach tego ciągu
Modernizacja wiaduktu w ciągu ul. Krasickiego zakończona
źródło: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Obiekt na granicy trzech dzielnic

Wiadukt w ciągu ul. Krasickiego przebiega nad linią kolejową prowadzącą do gdańskiego portu. Łączy trzy dzielnice: Brzeźno, Nowy Port i Letnicę. Na czas modernizacji obiektu ruch samochodowy na nim został wstrzymany, jeżdżą natomiast tramwaje, a także przemieszczają się piesi i rowerzyści. Kierowcy jeszcze przez kilka dni muszą korzystać z objazdu, który poprowadzono ul. Gdańską, al. Płażyńskiego i ul. Marynarki Polskiej. Piesi i rowerzyści mogą poruszać się natomiast po ścieżce od strony Letnicy.

Wykonawcą zakończonych już prac była firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Ich koszt wyniósł ponad 5 mln złotych.

Tymczasowa zmiana trasy linii autobusowej 155

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przywróceniem ruchu kołowego na wiadukcie, od środy 26 kwietnia obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11 i 12 oraz autobusowej 148. W nocy, ze środy 26 kwietnia na czwartek 27 kwietnia, zmiany nastąpią również na liniach N2 i N6.

Linia 3

Przywrócenie stałej trasy linii: Brzeźno Dom Zdrojowy - Opera Bałtycka - Dworzec Główny - Śródmieście SKM - Łostowice Świętokrzyska.

We wszystkie dni tygodnia w obu kierunkach zmianie ulegają godziny odjazdów.

Na liniach 2, 4, 6, 8, 9, 10, 11 i 12 zostaną wprowadzone drobne korekty we wszystkich rozkładach jazdy.

Linia 148

Przywrócenie stałej trasy Żabianka SKM - Nowy Port Szaniec Zachodni. Na linii obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy. Na odcinku Żabianka SKM – Brzeźno godziny odjazdów będą zbliżone do dotychczasowych.

Linie N2 i N6

Przywrócenie stałych tras między Nowym Portem i Brzeźnem – przez ul. Krasickiego. Stałe trasy dla linii nocnych zaczną obowiązywać w nocy, z środy 26, na czwartek, 27 kwietnia.

Oprac. KG