• Start
  • Wiadomości
  • Ostatnie odliczanie przed otwarciem Kładki nad Motławą. Zobacz najnowszy film z drona

Ostatnie odliczanie przed otwarciem Kładki nad Motławą. Zobacz najnowszy film z drona

17 czerwca, godz. 21.00 – to dokładny moment otwarcia kładki. Będzie uroczyście. Chętni do przespacerowania się po niej proszeni są o przyjście na parking Filharmonii Bałtyckiej. Przejście zaraz po otwarciu możliwe będzie tylko w jedną stronę.
( Publikacja: 16.06.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Kładka nad Motławą. Dzień przed oficjalnym otwarciem

Jeszcze w środę miały miejsce ostatnie techniczne odbiory, a już w sobotę o 21.00 nowy gdański ruchomy most zostanie oddany do użytku. Pierwszemu wspólnemu przejściu towarzyszyć będą uroczyste fanfary. Gdańszczan powita prezydent Miasta Paweł Adamowicz. Potem wspólny spacer przez kładkę.

Zobacz najnowszy film z lotu ptaka – zdj. dzięki uprzejmości Dariusza Kuli z "Kula-Bujak-Team"

Uwaga! Pierwsze wspólne przejście odbędzie się z Ołowianki na Długie Pobrzeże. Ze względów bezpieczeństwa na moście, zaraz po jego otwarciu, obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu. Kiedy już wszyscy znajdą się po drugiej stronie, będzie można przespacerować się w przeciwnym kierunku.

Kładka na Ołowiankę czyli tam i z powrotem. Już od soboty

Podstawowe informacje o kładce:

Nowa kładka nad Motławą - o długości 70,5 m - ma skomunikować Główne Miasto z wyspą Ołowianką oraz zapewnić łatwiejszy dostęp do instytucji kultury w tej części miasta - do obiektów Filharmonii i Muzeum Morskiego z jednoczesną możliwością łączenia oferty kulturalnej Muzeum II Wojny Światowej, Filharmonii i Centralnego Muzeum Morskiego. To nowa atrakcja turystyczna i jednocześnie szansa na ożywienie rejonu dawnych zakładów mięsnych. 

Budowa kładki rozpoczęła się w lipcu 2016 roku. Montaż zwodzonego przęsła mogliśmy obserwować 8 maja 2017. Inwestycja kosztowała ok. 10 mln, w tym dotacja celowa Marszałka Województwa Pomorskiego: 2,2 mln zł, pozostałe środki zabezpieczono z budżetu Miasta Gdańska.