• Start
  • Wiadomości
  • Osowa. Wykonawca przebudowy ul. Kielnieńskiej wybrany. Roboty ruszą wiosną

Osowa. Wykonawca przebudowy ul. Kielnieńskiej wybrany. Roboty ruszą wiosną

Główna arteria tej dzielnicy zostanie przebudowana na odcinku od ul. Drawskiej do pętli autobusowej przy obwodnicy Trójmiasta. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła przetarg na realizację inwestycji. Jego zwycięzca złożył ofertę o ponad 20 mln złotych niższą niż pierwotnie szacowano. Jeszcze w marcu podpisana zostanie umowa z wykonawcą.
01.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu fragment ulicy kielnieńskiej, po której jadą dwa samochody osobowe w przeciwnych kierunkach
Przebudowa ul. Kielnieńskiej to jedna z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Osowej inwestycji
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Nowa nawierzchnia, chodniki i drogi rowerowe

Ulica Kielnieńska i tzw. ul. Nowa Koziorożca zmienią oblicze Osowej, mają stać się jej wizytówką. Ulica zostanie przebudowana na odcinku od ul. Drawskiej do pętli autobusowej przy obwodnicy Trójmiasta. Wzdłuż niej zaprojektowano drogi rowerowe i chodniki, a także drogę serwisową, która będzie służyła jako dojazd do znajdujących się tam nieruchomości. Powstaną też dwa ronda, które mają polepszyć przepustowość dróg.

Jednym z celów tej inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

W sobotę otwarcie Nowej Warszawskiej. Jakie zmiany czekają pasażerów?

Powstanie półkilometrowy zielony bulwar

W ramach inwestycji powstanie też około 500-metrowy odcinek ul. Nowej Koziorożca, która będzie miała charakter zielonego bulwaru z ogrodami deszczowymi. Wzdłuż tej ulicy planowane są nasadzenia drzew i rabat kwiatowych, a także utworzenie łąk kwietnych. Wybudowany zostanie chodnik, a także ciąg pieszy z dopuszczonym ruchem rowerowym.

Co bardzo istotne dla tej dzielnicy, przebudowane zostaną sieci podziemne, a także uregulowana gospodarka wodna i deszczowa. W zakresie zadania znalazła się m.in. budowa kanalizacji deszczowej, budowa oświetlenia oraz przebudowa kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej. W związku z tym, że zakres prac jest bardzo szeroki, realizacja inwestycji potrwa około 26 miesięcy od daty podpisania umowy.

Prace wykona konsorcjum firm, którego liderem jest Polimex Mostostal S.A. Realizację robót wyceniono dokładnie na 63 564 965,71 złotych.

Spotkanie w sprawie przebudowy ul. Kielnieńskiej

na mapce zaznaczono odcinek na którym będzie przebudowywana ulica
Przebudowa ul. Kielnieńskiej obejmuje około 3-kilometrowy odcinek ulicy
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Ważna inwestycja drogowa, nie tylko dla Osowej

Jest to jedna z inwestycji, która musi zostać zrealizowana, by sprawnie funkcjonował cały układ komunikacyjny także wokół dzielnicy Osowa, w związku z powstałym węzłem Chwaszczyno, trasą S6 i obwodnicą południową.

Przebudowa obejmie łącznie 3 kilometry dróg, z czego pół kilometra to Nowa Koziorożca.

Inwestycja będzie realizowana przy dofinansowaniu z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie z Polskiego Ładu do robót budowlanych wynosi 80,7 mln zł.

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami