• Start
  • Wiadomości
  • Osowa. Klub sąsiedzki "Garaż" zaprasza mieszkańców na warsztaty i kluby dyskusyjne

Osowa. Klub sąsiedzki "Garaż" zaprasza mieszkańców na warsztaty i kluby dyskusyjne

Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Kobiet to dobra okazja, by poświęcić płci pięknej więcej uwagi. Z takiego założenia wyszło prężnie działające stowarzyszenie Inne Jest Piękne, wraz z klubem sąsiedzkim "Garaż". W najbliższych tygodniach zapraszają więc do udziału w spotkaniach, dyskusjach, a także zajęciach praktycznych poświęconych m.in. tej tematyce.
25.02.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Osowski klub sąsiedzki mieści się przy ul. Kielnieńskiej 128
Osowski klub sąsiedzki mieści się przy ul. Kielnieńskiej 128
Fot. Klub sąsiedzki Garaż

 

Aneta Baczyńska-Rostkowska ze stowarzyszenia Inne Jest Piękne podkreśla, że lubi celebrować Święto Kobiet, jak i bycie kobietą w ogóle, zwłaszcza, że kobiety w naszym społeczeństwie wciąż nie są traktowane na równi z mężczyznami.

- Dlatego w najbliższych tygodniach zapraszam do udziału w warsztatach, ale i klubach dyskusyjnych, w trakcie których podejmować będziemy tematy ważne dla kobiet. Będą też tematy ważne z punktu widzenia naszej dzielnicy - zachęca Aneta Baczyńska-Rostkowska, która jest także radną dzielnicy Osowa.

 

We wspomnianym klubie organizowane są też na co dzień zajęcia dla osób zainteresowanych wolontariatem, jak i dla młodych mieszkańców uzdolnionych matematycznie. Organizowany jest tu również klub dyskusyjny, a wkrótce ruszyć mają warsztaty krawieckie.

- Jesteśmy też otwarci na grupy inicjatywne, które mogłyby w naszych pomieszczeniach realizować swoje projekty - podkreśla pani Aneta.

Zajęcia odbywają się na miejscu, w siedzibie "Garażu", który mieści się przy ul. Kielnieńskiej 128 (przy przystanku autobusowym). Organizowane są z zachowaniem zasad sanitarnych. Każdy musi więc pojawić się na miejscu w maseczce ochronnej. Na miejscu do dyspozycji są środki dezynfekujące. Spotkania i zajęcia odbywają się też w dużo mniejszych grupach niż przed wybuchem epidemii.

Z inicjatywy stowarzyszenia zawiązano też internetowe forum dyskusyjne "Trzymajmy się razem". Jest ono dedykowane głównie nowym mieszkańcom, w tym osobom, które przyjechały zza granicy i tutaj się osiedliły.

 

- W Osowej mamy dużo nowych mieszkańców, w tym obcokrajowców. Większość z nich przyjechała tu prawdopodobnie za pracą. Dlatego chciałabym skupić wokół forum, jak i naszego stowarzyszenia, przede wszystkim ich dzieci, by łatwiej było im zintegrować się z naszą społecznością, a ich rodzice wiedzieli, że mogą liczyć na lokalną sąsiedzką pomoc. Ostatnio, na przykład, szukaliśmy sukienki dla dziewczynki, która szykowała się do publicznego występu muzycznego, a jej mamy nie było stać na taki wydatek. Udało się dzięki życzliwości osowian – podkreśla Aneta Baczyńska-Rostkowska.

 

Co będzie się działo w "Garażu" w najbliższych tygodniach?

  • 26 lutego, godz. 18 - Między nami wokalistkami - wieczór formacji Kassak Vocal Band
  • 3 marca, godz. 18- Matka i nastolatka - warsztaty dla mam z córkami
  • 5 marca, godz. 18 - Klub dyskusyjny: o kobietach dla kobiet - wokół kobiecości, praw kobiet, feminizmu i codzienności
  • 6 marca, godz. 16 - Nastolatki świętują
  • 9 marca, godz. 18 - Być kobietą. Czy pochodzenie ma znaczenie? Spotkanie kobiet w międzynarodowym gronie

Zgłoszenia: udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: mailowo aneta@innejestpiekne.org, lub telefonicznie: 606 419 239.

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA