PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Osiem ofert w przetargu na budowę węzła integracyjnego Osowa. Prace do października

Osiem ofert w przetargu na budowę węzła integracyjnego Osowa. Prace do października
Wkrótce rozpocznie się budowa węzła integracyjnego obok dworca na stacji PKM/PKP Gdańsk Osowa. W ramach inwestycji powstanie pętla autobusowa z wiatami rowerowymi i parkingiem kiss&ride. Prace potrwają do października - aktualnie analizowane są oferty, które wpłynęły w ramach przetargu.
Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę węzła integracyjnego Osowa. Na terenie sąsiadującym ze stacją powstanie pętla autobusowa. Prace potrwają do października tego roku
Oferty w przetargu na budowę węzła integracyjnego Osowa już są. Wykonawca odpowiedzialny będzie m.in. za budowę pętli autobusowej
mat. DRMG

W ramach realizacji inwestycji, największe zmiany czekają teren przed dworcem w Osowej, który znajduje się przy ulicy Barniewickiej. Obecnie jest tam niewielka pętla autobusowa. Już jesienią tego roku się to zmieni.

- Mieszkańcy zyskają trzy nowe perony autobusowe - dwa dla tzw. linii przelotowych oraz jeden dla linii kończących bieg. Na węźle przewidziano również stanowiska odstawcze dla czterech autobusów, które będą oczekiwały na wyjazd w trasę - wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która koordynuje zadanie.

Ponadto na pętli znajdą się wiaty rowerowe dla około stu jednośladów, a także parking kiss&ride.

Zmieni się także fragment ulicy Barniewickiej. Na odcinku od ulicy Seleny do ulicy Konstelacji wybudowane zostaną chodniki i pasy dla rowerzystów. Prowadzone będą również prace ziemne przy budowie kanalizacji deszczowej i przebudowie sieci wodociągowej, gazowej czy teletechniczej. Obszar węzła zyska nowe oświetlenie, a na pętli przewidziano nowe tablice SIP. Ponadto wybudowany zostanie staw, który będzie „zbierał” wody opadowe.

Termin zakończenia zadania określono na koniec października 2021 roku, na realizację robót zabezpieczono w budżecie 4 370 000,00 zł. Aktualnie analizowwane są oferty w przetargu na realizację zadania - wpłynęło osiem propozycji:

  • WODKAN-GRZENKOWICZ Sp. z o.o. - 5 531 310,00 zł
  • STRABAG Sp. z o.o. - 4 330 525,68 zł
  • ASPERGO Maciej Dziechciński - 4 421 760,10 zł
  • Firma Budowlano - Drogowa MTM SA - 5 460 720,06 zł
  • EUROVIA POLSKA S.A. - 3 864 247,10 zł
  • „WPRD GRAVEL” Sp. z o.o. - 4 396 401,44 zł
  • PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG S.A. - 3 997 929,86 zł
  • Konsorcjum firm, Lider: Kruszywo Sp. z o.o. - 3 774 692,83 zł

Inwestycja zyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach zadania „Budowa węzłów integracyjnych Gdańsk Rębiechowo oraz Gdańsk Osowa wraz z trasami dojazdowymi”.

Oprac. AO

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze