• Start
  • Wiadomości
  • Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Remont zabytkowego budynku przedszkola przy ul. Nowiny

Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Remont zabytkowego budynku przedszkola przy ul. Nowiny

Urokliwy budynek Przedszkola nr 9 przy ul. Nowiny, znajdujący się na terenie Parku Oruńskiego, przejdzie remont. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska właśnie podpisała umowę z wykonawcą na prace budowlane, które potrwają pół roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 1,2 mln złotych.
14.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zabytkowy budynek przedszkola nr 9 zostanie wyremontowany
Zabytkowy budynek przedszkola nr 9 zostanie wyremontowany
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Gdańsk inwestuje w kolejny zabytkowy obiekt. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy wyremontowany zostanie budynek Przedszkola nr 9 przy ul. Nowiny. Prace obejmą odświeżenie tynków i naprawę spękań na elewacji. Przebudowany zostanie także taras i schody do głównego wejścia budynku.  Wykonane zostanie także odwodnienie budynku, nowa izolacja oraz wymienione okna.

Wykonawcą inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe HADM PLUS Hanna Gramatowska, które otrzyma za zrealizowanie zadania 1,2 mln złotych. Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana 13 grudnia. Prace potrwają sześć miesięcy.

 

Budynek Przedszkola nr 9 jest elementem zabytkowego kompleksu Parku Oruńskiego, który został zrewaloryzowany w ostatnich latach. W 2017 roku zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem terenu, dzięki którym park zyskał dodatkową funkcję rekreacyjną, nawiązującą do historycznego układu funkcjonującego w tym miejscu w okresie międzywojennym.

 

Przedszkole nr 9 mieści się na terenie Parku Oruńskiego, który przeszedł rewaloryzację przed kilkoma laty
Przedszkole nr 9 mieści się na terenie Parku Oruńskiego, który przeszedł rewaloryzację przed kilkoma laty
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Inne zabytkowe obiekty

Przedszkole nr 9 nie jest jedyną zabytkową  placówką, która w najbliższych miesiącach zostanie odnowiona. Jednym z budynków, które przechodzą obecnie termomodernizację z zachowaniem historycznej elewacji jest budynek ZSO nr 6 przy ul. Głębokiej. Koszt tej inwestycji to 5,9 mln złotych. Inwestycja zakończy się w grudniu 2022 r.

 

Rozpoczęły się także prace związane z termomodernizacją budynku Przedszkola nr 4 przy ul. Do Studzienki. Umowę na realizację zadania podpisano z firmą PHU LABAR. Koszt prac to niecałe 3 mln złotych. Te zakończą się w listopadzie 2022 r.

Ponadto trwają prace związane z przebudową budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy al. Legionów w ramach programu "Gdańsk Miastem Zawodowców – rozwój infrastruktury szkół zawodowych: budowa, rozbudowa, przebudowa oraz wyposażenie obiektów szkół zawodowych w Gdańsku”. W przypadku tej budowy prace zakończą się w lutym 2022 r.

Więcej informacji na temat prowadzonych inwestycji można znaleźć na stronie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska - www.drmg.gdansk.pl.

Oprac. KG

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów