• Start
  • Wiadomości
  • “One Step Service” od STARTERA - w Gdańsku rusza kompleksowa usługa dla młodego biznesu

“One Step Service” od STARTERA - w Gdańsku rusza kompleksowa usługa dla młodego biznesu

Wiele osób myśli o założeniu własnej firmy i szuka pomysłu na biznes. Jak rozpocząć działalność i przejść przez proces administracyjny, który często młodym przedsiębiorcom spędza sen z powiek? Jak otworzyć filię działającej firmy w Gdańsku (także zagranicznej)? Odpowiedź to “One Step Service” - nowa, kompleksowa i bezpłatna usługa oferowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.
14.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Anastasia Gepp/Pixabay

 

- Startupy, młode firmy to przede wszystkim niegasnąca kreatywność oraz nowatorskie pomysły, którym towarzyszy ogromna energia i determinacja do ich realizacji. Chcemy, aby Gdańsk jako miasto otwarte na różnych ludzi, stanowił naturalną bazę dla przedsiębiorców, pozwalając im właśnie tutaj rozwinąć żagle. Doskonała lokalizacja i odpowiednio zbudowany system finansowania innowacji umożliwiają skuteczną realizację pomysłów na biznes - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. - Widzimy też coraz liczniej otwierające się firmy kierowane przez emigrantów, głównie z Europy Wschodniej. Naszym celem jest zachęcenie ich do zakładania działalności właśnie tu, w Gdańsku. 

Kompleksowe wsparcie

Usługa „One Step Service” to kompleksowe, bezpłatne wsparcie dla przedsiębiorców. Osoba chcąca założyć działalność w Gdańsku będzie miała łatwiejszy dostęp do informacji o warunkach zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, poszerzoną ofertę doradczą i szkoleniową. Miasto Gdańsk w ostatnich latach to doskonała destynacja biznesowa dla przedsiębiorców z Ukrainy, Białorusi, Skandynawii czy sąsiadujących Niemiec. To zwłaszcza osoby z zagranicy nie zawsze znają wszystkie procedury prawne, nie wiedzą gdzie znaleźć informacje o grantach czy systemach dofinansowań do prowadzonego biznesu. Coraz więcej polskich przedsiębiorców zmaga się z kolei z procedurami wizowymi i zatrudnianiem cudzoziemców.

- By ułatwić ten proces przygotowaliśmy bogate wsparcie w procedurach administracyjnych. Zapewniamy dostęp do wyspecjalizowanych usług świadczonych przez instytucje otoczenia biznesu, głównie Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER - podkreśla Piotr Borawski. -  Innowatorom oferujemy bogate zaplecze infrastrukturalne m.in. na uczelniach badawczych, czy w parkach naukowo-technologicznych. W Gdańsku każdego roku wpływa prawie cztery tysiące wniosków o założenie działalności gospodarczej. Wśród nich coraz większą część stanowią wnioski składane przez obcokrajowców.

Wystarczy jedno kliknięcie na stronie GIP STARTER, by poznać szczegóły usługi One Step Service
Wystarczy jedno kliknięcie na stronie GIP STARTER, by poznać szczegóły usługi One Step Service
Mat. GIP STARTER

 

Młodzi przedsiębiorcy i obcokrajowcy

„One Step Service” realizowany przez GIP Starter skierowany jest do osób, które prowadzą działalność gospodarczą w Gdańsku, albo zamierzają ją otworzyć. Głównym celem programu jest wsparcie w zakresie łączenia biznesów, budowania kontaktów między przedsiębiorstwami, ułatwianie komunikacji oraz szerzenie wiedzy technologicznej przez doradztwo techniczne oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań projektowych.

- Kompleksowe wsparcie biznesu to usługa, która coraz częściej wprowadzana jest w miastach stawiających na przedsiębiorczość i przepływ kapitału ludzkiego. Największe europejskie i globalne ośrodki biznesu “concierge” dla firm, czy też kompleksowe przeprowadzenie firmy przez pierwszy okres rozwoju mają rozwinięte bardzo szeroko – dodaje Tomasz Szymczak, prezes gdańskiego Startera. - Chcąc rozszerzać nasze usługi i zachęcać do prowadzenia przedsiębiorstwa w Gdańsku, zbudowaliśmy ofertę, z której będą mogli skorzystać startupy oraz freelancerzy, firmy z sektora MŚP, które są na etapie weryfikacji pomysłu biznesowego, a także przedsiębiorcy i startupy, które już funkcjonują na rynku i zamierzają otworzyć swój oddział na terenie Gdańska. 

Szczegółowe informacje na temat One Step Service dostępne są na stronie GIP STARTER

 

Licznie otwierające się centra obsługi finansowej wielkich globalnych korporacji są magnesem dla początkujących startupów i freelancerów, nz. widok z 32 pietra wieżowca Olivia Star Olivia Business Centre na sąsiedni kompleks biurowy Alchemia
Licznie otwierające się centra obsługi finansowej wielkich globalnych korporacji są magnesem dla początkujących startupów i freelancerów, nz. widok z 32 pietra wieżowca Olivia Star Olivia Business Centre na sąsiedni kompleks biurowy Alchemia
Fot. Maciej Kosycarz/KFP

 

Dlaczego w Gdańsku

Gdańsk to miasto, które oceniane jest jako jedno z najlepszych miejsc do życia. Jakość funkcjonowania, balans pomiędzy pracą a czasem dla siebie to młodych przedsiębiorców to szalenie ważna kwestia. Licznie otwierające się centra obsługi finansowej wielkich globalnych korporacji są magnesem dla początkujących startupów i freelancerów.

Odpowiedź gdańszczanina, który studiował w Niemczech i tam założył swój biznes, po czym postanowił poszerzyć przestrzeń działalności także o rynek polski:

- Zdecydowaliśmy się na otwarcie biura w STARTERZE, ponieważ w pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że jako młoda firma powinniśmy mieć swój własny kąt, miejsce, gdzie na spokojnie możemy przeprowadzać strategiczne rozmowy - opowiada Jacek Popławski z firmy Fewolino oferującej usługi wsparcia w zakresie IT. Dotychczas pracowaliśmy w coworkingu. Istotną kwestią była takżę chęć pracy razem, do niedawna jedno z nas pracowało z domu, a drugie z coworkingu. Zależało nam na tym, żeby poczuć się bardziej jak firma, a mniej jak dwójka freelancerów. 

Firma Fewolino skorzystała z usługi One Step Service.

 

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów