• Start
  • Wiadomości
  • Olszynka. Remont nawierzchni jezdni, nowy chodnik i oświetlenie na ul. Wspólnej

Olszynka. Remont nawierzchni jezdni, nowy chodnik i oświetlenie na ul. Wspólnej

W poniedziałek, 19 lutego, na ul. Wspólnej na Olszynce rozpoczną się prace związane z realizacją umowy drogowej – „szesnastki”. W jej ramach prywatny inwestor na odcinku ul. Wspólnej od ul. Zagony do ul. Miedza ułoży nową nawierzchnię jezdni, wybuduje nowy chodnik oraz wykona oświetlenie uliczne. Na czas prac zmieni się organizacja ruchu.
15.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
mapa dzielnicy z zaznaczoną na czerwono remontowaną ulicą
Przebudowywany odcinek ulicy Wspólnej na Olszynce
mat. GZDiZ

Orunia. Zmiany w organizacji ruchu na ul. Nowiny

Oprócz nowej nawierzchni, chodnika i oświetlenia ulicznego, na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Miedza wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych. Przebudowa potrwa planowo do 1 kwietnia i w jej trakcie zmieni się organizacja ruchu.

Większość prac wykonywana będzie przy zawężeniu wspomnianego odcinka ul. Wspólnej z zachowaniem przejezdności dla samochodów. Z ruchu wyłączony będzie natomiast kontrapas rowerowy, a objazd dla rowerzystów poprowadzony zostanie ulicami Miedza oraz Łanową.

W końcowym etapie prac, na czas wykonywania nakładki bitumicznej jezdni ul. Wspólnej, zostanie ona całkowicie wyłączona z ruchu na ok. 1-2 dni. Dojazd do ul. Olszyńskiej z kierunku ul. Na Szańcach odbywać się będzie ulicami Łanową i Miedza, które będą w tym czasie dwukierunkowe. Ze względu na małą szerokość jezdni ul. Miedza ruch będzie odbywać się tam wahadłowo z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.

Przebudowa ul. Wspólnej realizowana jest na podstawie umowy drogowej, zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą Marvipol.

Oprac. AO

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy