• Start
  • Wiadomości
  • Oliwa, Przymorze. Remont al. Grunwaldzkiej. Kolejne zmiany w ruchu

Oliwa, Przymorze. Remont al. Grunwaldzkiej. Kolejne zmiany w ruchu

Trwające od tygodnia prace remontowe głównej arterii Gdańska wchodzą w kolejny etap. Drogowcy zamkną prawy pas jezdni, i jednocześnie otworzą lewy pas. Taka organizacja ruchu potrwa do końca czerwca br.
16.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trwa modernizacja kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej
Trwa modernizacja kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W środę, 17 czerwca, w godzinach porannych, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na fragmencie al. Grunwaldzkiej, w kierunku Sopotu. Na odcinku od nr 305 PKM/Abrahama do nr 345 otwarty zostanie lewy pas jezdni. Jednocześnie, na tym samym odcinku, zamknięty zostanie prawy pas. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej dwa tygodnie.

 

  Prace na wiadukcie Biskupia Górka nie ustają pomimo pandemii. Co dzieje się teraz na budowie?

 

Remont kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej rozpoczął się przed tygodniem, 8 czerwca. Obecnie układane są tu kolejne warstwy wiążące nawierzchni na jezdni lewej. Układane są także krawężniki. 17 czerwca rozpocznie się rozbiórka nawierzchni prawego pasa.

 

1
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Roboty na al. Grunwaldzkiej prowadzone są na jezdni w kierunku Sopotu, na odcinku o długości około 600 metrów. Oprócz wymiany nawierzchni, przebudowane zostaną zjazdy i wymienione krawężniki na kamienne. Wykonawcą inwestycji jest firma Kruszywo Sp. z o.o. Koszt prac to około 1,1 mln złotych.

Inwestycja powinna zakończyć się w pod koniec sierpnia br.

Remont kolejnych odcinków al. Grunwaldzkiej przeprowadzany jest regularnie, od czterech lat.

Prace nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

 

  Naprawa nawierzchni na ul. Liczmańskiego. Na czas prac wprowadzone zostały objazdy

 

Inwestycja ta jest zrealizowana w ramach programu  „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął cztery ulice, a przeprowadzone na nich prace kosztowały około 9 mln zł (przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski, ul. Świętokrzyska na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz ul. Niepołomicka na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinowskiej).

Tegoroczny budżet na realizację programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska” wynosi około 10 mln złotych. W bieżącym roku z tej puli środków modernizowane są także fragmenty al. Hallera i ul. Chłopskiej.

 

TV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku