Prace modernizacyjne na kolejnym odcinku al. Grunwaldzkiej

W poniedziałek, 8 czerwca, rozpocznie się remont kolejnego odcinka głównej gdańskiej arterii. W związku z prowadzonymi pracami, zwężona zostanie jezdnia w kierunku Sopotu. Nadal prowadzone są też prace modernizacyjne na odcinkach ul. Chłopskiej i al. Hallera.
07.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
22
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W poniedziałek, 8 czerwca, rozpocznie się modernizacja fragmentu al. Grunwaldzkiej, na odcinku od nr 305 na wysokości przystanku PKM do nr 345. Prace potrwają do końca sierpnia. 

Roboty na al. Grunwaldzkiej prowadzone będą na jezdni w kierunku Sopotu, na odcinku o długości około 600 metrów. Oprócz wymiany nawierzchni, przebudowane zostaną zjazdy i wymienione krawężniki na kamienne. Wykonawcą inwestycji jest firma Kruszywo Sp. z o.o. Koszt prac to około 1,1 mln złotych.

 

  Brętowo, Wrzeszcz Dolny, Orunia Górna. Zmiany w organizacji ruchu kołowego w ramach inwestycji

 

W związku z rozpoczęciem prac, w poniedziałek w godzinach porannych zwężony zostanie fragment al. Grunwaldzkiej - na jezdni w kierunku Sopotu, na odcinku od nr 305- PKM/ul. Abrahama do nr 345 zamknięty zostanie lewy pas jezdni. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej dwa tygodnie.

 

11
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Remont kolejnych odcinków al. Grunwaldzkiej przeprowadzany jest regularnie, od czterech lat.

 

Trwają też modernizacje ul. Chłopskiej i al. Hallera

Prace na ul. Chłopskiej zakończą się pod koniec czerwca. Prowadzone są na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża (jezdnia w kierunku Gdańska). Obecnie układane są warstwy podbudowy na lewym pasie ul. Chłopskiej. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych.

 

 

  Na długi weekend, od 11 do 14 czerwca, ulica Wajdeloty stanie się deptakiem

 

Do końca czerwca powinien być oddany do użytku remontowany fragment al. Hallera. Na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna) trwa obecnie modernizacja nawierzchni. Prace koncentrują się teraz na prawym pasie, gdzie rozebrano starą nawierzchnię i układane są nowe warstwy podbudowy. Remont kosztować będzie ok. 2,9 mln złotych.

 

33
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Z kolei w połowie lipca zakończy się budowa przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Obecnie trwa tam budowa kolektora deszczowego. Wykonawcą jest firma MTM S.A z Gdyni. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln złotych.

Prace przy wspomnianych inwestycjach nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

 

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?