• Start
 • Wiadomości
 • Odwołane imprezy w Gdańsku z powodu żałoby po śmierci prezydenta Adamowicza

Odwołane imprezy w Gdańsku z powodu żałoby po śmierci prezydenta Adamowicza

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na terenie całego województwa pomorskiego ogłoszono żałobę, która potrwa do dnia pogrzebu. Podajemy listę odwołanych spektakli, koncertów, spotkań autorskich i imprez.
( Publikacja: 15.01.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańsk w żałobie po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza
Gdańsk w żałobie po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Flaga opuszczona do połowy masztu, część imprez rozrywkowych odwołana
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Stadion Energa Gdańsk

W najbliższych dniach nieczynne będą atrakcje na FUN ARENIE:

17.01.2019 r. (czwartek) - EscapeRooms.pl, Playground Arena, Racing Cafe, Gokarty

18.01. 2019r. (piątek) - EscapeRooms.pl, Movement Arena, Racing Cafe, ZOLTAR Apokalipsa, Playground Arena

W sobotę, 19 stycznia, FUN ARENA i restauracja T29 będą nieczynne, nie będzie też dostępne zwiedzanie Stadionu z przewodnikiem. Wszystkie wydarzenia zaplanowane na Stadionie na ten dzień są odwołane.


Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Odwołane wszystkie koncerty w dniach od 15 stycznia do dnia pogrzebu prezydenta.


Teatr Wybrzeże

Odwołane wszystkie spektakle do soboty, 19 stycznia, tj.:

 • "Broniewski" w dniach 15-16 stycznia (Duża Scena)
 • "Bella Figura" w dniach 18-19 stycznia (Duża Scena)
 • "Skrzynk@Pandory" w dniach 18-19 stycznia (Stara Apteka)
 • "Randka z feministą" w dniach 15-17 stycznia (Scena Kameralna w Sopocie).
 • "Seans" 19 stycznia (Scena Kameralna)

Widzowie mogą uzyskać zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety w kasach teatru.


Teatr Miniatura

Odwołane wszystkie spektakle do dnia pogrzebu prezydenta, tj.:

 • "Mity greckie" w dniach 15 i 16 stycznia.
 • "Każdy przyniósł, co miał najlepszego" w ramach cyklu Czwartki dla Dorosłych, zaplanowany na czwartek, 17 stycznia.
 • "Kasieńka" zaplanowany na sobotę, 19 stycznia.


Gdański Teatr Szekspirowski

 • Musical "Kosmos" zaplanowany na piątek, 18 stycznia, został przełożony na 1 lutego. W celu dokonania wymiany lub zwrotu biletów zakupionych w kasie biletowej Teatru lub za pośrednictwem strony www.bilety.teatrszekspirowski.pl, należy się kontaktować z Biurem Obsługi Widza od dnia 21 stycznia: tel. +48 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.
 • Koncert Laboratorium Pieśni zaplanowany na sobotę, 19 stycznia, został odwołany. Osoby, które zakupiły bilety za pośrednictwem strony www.bilety.teatrszekspirowski.pl, otrzymają zwrot środków na konto, z którego dokonano zakupu. Widzowie, którzy zakupili bilety w kasie biletowej Teatru, proszeni są o zwrot biletów w ciągu najbliższych czternastu dni. Kasa biletowa Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, przy ul. W. Bogusławskiego 1, jest czynna codziennie, w godz. 14:00-19:00 (lub do rozpoczęcia wydarzenia). Kontakt: tel. +48 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.


Klub Żak

W dniach 15-19 stycznia 2019 Kino Żak jest nieczynne. Festiwal 9. Dni Muzyki Nowej, który miał się odbyć w dniach 16-20 stycznia, został przeniesiony na termin 30 stycznia - 3 lutego. Bilety i karnety zachowują ważność i upoważniają do wstępu na koncerty w nowym terminie, można je także zwrócić w kasie Klubu w terminie do 30 stycznia.


Instytut Kultury Miejskiej

Odwołane wszystkie wydarzenia dniach w dniach 15-21 stycznia, tj.:

 • 15.01 DEMolka - Domowa Edukacja Medialna.
 • 16.01 Pomagamy ptakom w ogrodzie.
 • 17.01 Dni Domeny Publicznej w IKM - Demonologia ludowa i średniowieczne iluminacje.
 • 18.01 Gdańsk w XVII wieku. Do kolorowania.
 • 19.01 Dizajnerskie budki - warsztat rodzinny.
 • 19.01 oraz 21.01 Gdańskie Miniatury Kolory Gdańska.


Nadbałtyckie Centrum Kultury

Odwołany wykład prof. Andrzeja Januszajtisa z cyklu "Gdańskie klejnoty dziedzictwa", zaplanowany na środę, 16 stycznia.


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna 

Odwołane wszystkie zaplanowane wydarzenia, we wszystkich filiach WiMBP, do końca tygodnia - tj. do niedzieli, 20 stycznia.


Europejskie Centrum Solidarności

Odwołane wydarzenia do końca tygodnia - tj. niedzieli, 20 stycznia:

 • 16.01 ECS Historia: Zmierzch systemu 1988/1989.
 • 18.01 Spektakl "Maria K." (wydarzenie Kolektywu Kobietostan). Pieniądze za bilety będą zwrócone na konta przez Evenea.
 • 20.01 Dzień Babci i Dziadka.

Mający się odbyć w sobotę, 19 stycznia, IX Charytatywny "Bal z Sercem" organizowany przez Fundację Hospicyjną w ECS, został przeniesiony na 11 maja.


Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"

Odwołane wszystkie wydarzenia w CSW "Łaźnia" na Dolnym Mieście (Łaźnia 1) i w Nowym Porcie (Łaźnia 2) do piątku, 18 stycznia.

KinoPort w CSW "Łaźnia 2" będzie nieczynny do dnia pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza. Zakupione bilety na seanse filmowe będzie można wykorzystać na seans w innym terminie lub w przypadku rezygnacji, nastąpi zwrot gotówki za bilet. Zwrotu biletów można dokonać w kasie CSW ŁAŹNIA przy ul. Jaskółcza 1 na Dolnym Mieście w dni powszednie w godz. 8-14:00. Zwrot gotówki możliwy jest wyłącznie za okazaniem biletu i paragonu.


Nowa Synagoga

Planowany na sobotę, 19 stycznia, koncert Shofar odbędzie się w innym terminie. Nową datę koncertu podadzą wkrótce organizatorzy.


Oliwski Ratusz Kultury

Koncert Yester Day został przeniesiony z piątku, 18 stycznia, na niedzielę, 27 stycznia, godz. 19. Bilety zakupione na pierwotny termin będą honorowane podczas nowego terminu.


Plama GAK

Odwołane wszystkie wydarzenia do niedzieli, 20 stycznia.


Projektornia GAK

Zaplanowany na środę, 16 stycznia, wernisaż wystawy "Między snem a rzeczywistością // Wieloświaty" został przeniesiony na środę, 23 stycznia, o godz. 18.


Stacja Orunia GAK

Zaplanowana na piątek, 18 stycznia, premiera spektaklu "Stwarzanie jest jak kęs marmuru" odbędzie się w innym terminie. Nową datę podadzą wkrótce organizatorzy.


Muzeum Narodowe w Gdańsku

Museum Selfie Day zaplanowany w Oddziale Sztuki Dawnej, Oddziale Etnografii, Oddziale Sztuki Nowoczesnej, Gdańskiej Galerii Fotografii a także w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim na 16 stycznia, został przeniesiony na 22 lutego.


Muzeum Gdańska

"Meble elbląskie" - wykład i promocja książki Małgorzaty Bucholz-Todoroskiej zaplanowane na czwartek, 17 stycznia, w ramach cyklu Czwartki w Muzeum, zostają przeniesione na luty. Termin zostanie podany wkrótce przez Muzeum.


Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Odwołane wszystkie wydarzenia kulturalne w dniach od 15 stycznia do dnia pogrzebu prezydenta.


Filharmonia Bałtycka

 • Koncert "Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy" zaplanowany na środę, 16 stycznia, został odwołany. Każdy, kto zakupił bilet, może starać się o zwrot pieniędzy. W przypadku zakupu biletu elektronicznego przez stronę www.prestigemjm.com, należy go przesłać na adres zwroty@imprezyprestige.com wraz z paragonem. W przypadku gdy bilet otrzymano w formie papierowej z dostawą poprzez pocztę, należy odesłać go wraz z paragonem na adres biura: Prestige MJM, ul. Poznańska 72, 63-400 Ostrów Wielkopolski. W przypadku gdy bilet zakupiono za pomocą platformy eBilet.pl, należy napisać na adres rezerwacje@ebilet.pl. W przypadku biletów zakupionych w stacjonarnych punktach sprzedaży, należy się udać bezpośrednio do nich.
 • II Bal z cyklu Karnawałowe bale dla dzieci "Disney", zaplanowany na sobotę, 19 stycznia, odbędzie się w innym terminie. Data będzie podana przez Filharmonię w niedługim czasie, dlatego na razie nie jest prowadzony zwrot biletów.
 • III Bal Gdański. "Ale Kino z Alla Vienna. Przeboje dużego ekranu", zaplanowany na sobotę, 19 stycznia, został odwołany. Zwroty biletów odbywają się w kasie Filharmonii.

Opera Bałtycka

Odwołane wszystkie spektakle do czasu pogrzebu prezydenta.


Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki

Odwołany "Kabaret literacki - W starych nutach babuni", zaplanowany na piątek, 18 stycznia, i sobotę, 19 stycznia. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie, o którym poinformuje wkrótce GTPS.


Muzeum II Wojny Światowej

Odwołany zaplanowany na sobotę, 19 stycznia, "Koncert Noworoczny: Zespół Bellcanti oraz Kwartet Opera". Więcej informacji wkrótce.


DKF UG "Miłość Blondynki"

Odwołany pokaz filmu "Genesis 2.0", zaplanowany na czwartek, 17 stycznia.


Ergo Arena

 • Środowy (16 stycznia) mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Treflem Gdańsk a Greenyard Maaseik odbędzie się bez udziału publiczności. Kibice, którzy kupili bilet na śmecz przez internet, automatycznie otrzymają zwrot środków na konto. Osoby, które zakupu dokonywały stacjonarnie, zwrotu biletu mogą dokonać albo w punkcie, w którym bilet kupowały, albo w klubowej kasie nr 4 w ERGO ARENIE, która we wtorek, 15 stycznia, będzie otwarta od godz. 16 do 19, a następnie przed każdym meczem Trefla Gdańsk i koszykarskiego Trefla Sopot.
 • Niedzielne (20 stycznia) spotkanie PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów zostanie przełożone na inny termin. Sprzedaż biletów na mecz z PGE Skrą Bełchatów została chwilowo wstrzymana i zostanie uruchomiona ponownie po ustaleniu nowej daty meczu. Bilety zakupione do tej pory będą obowiązywać w nowym terminie rozegrania tego spotkania, będzie też możliwość zwrotu biletu, jeśli kibicom termin ten nie będzie odpowiadał. Szczegółowe informacje podane zostaną po uzgodnieniu nowego terminu meczu.
 • Koncert Rockowa Atmasfera Patrycja Markowska + goście, zaplanowany na sobotę, 19 stycznia, został przełożony na 15 lutego, o godz. 19:00. Zakupione bilety zachowują ważność i będą obowiązywać w nowym terminie.


Klub Parlament

Odwołane wszystkie wydarzenia od 15 stycznia do końca tygodnia, tj. do niedzieli, 20 stycznia.


AK PG Kwadratowa

Odwołane wszystkie wydarzenia od 15 stycznia do końca tygodnia, tj. do niedzieli, 20 stycznia.


Pozostałe odwołane imprezy:

 • Mecz sparingowy Lechii z Bytovią (środa, 15 stycznia). W ramach jednostki treningowej rozegrana zostanie wewnętrzna gra kontrolna zamknięta dla kibiców oraz prasy.
 • "Sztuka Podróżowania. Pokochać Himalaje" w Sztuce Wyboru (15 stycznia). Spotkanie odbędzie się 22 stycznia, o godz. 19.
 • Stand-up: Damian Usewicz w Bunkrze (15 stycznia). Wydarzenie odbędzie się w innym terminie.
 • Trójmiasto dla Ziemi "Pierwszy Protest" EarthStrike PL (15 stycznia).
 • Spektakl „Chłopcy z Placu Broni” Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku, zaplanowany na środę, 16 stycznia, będzie zamknięty - odbędzie się bez udziału publiczności. Pokazy spektaklu zaplanowane na kolejne dni: czwartek, 17 stycznia, oraz piątek, 18 stycznia, zostały przełożone na kolejny tydzień, tj. na poniedziałek, 21 stycznia, na  godz. 9 i 12 (ważność na oba pokazy zachowują bilety z 17 stycznia), natomiast o godz. 18 odbędzie się spektakl dla posiadaczy biletów z 18 stycznia, podobnie jak we wtorek, 22 stycznia - spektakl tego dnia odbędzie się o godz. 9 i 12.
 • Zimowa edycja festiwalu dla miłośników piwa Craft Beer Fiesta przy ul. Straganiarskiej (18-20 stycznia).
 • Koncert Viva Carnival Cappelli Gedanensis w Starym Maneżu (20 stycznia). Pieniądze za bilety na koncert zostaną zwrócone w miejscach, gdzie dokonany został ich zakup.
 • Dzielnicowa Impreza na Orientację Harpuś (20 stycznia). Wydarzenie odbędzie się 17 lutego w tej samej lokalizacji (Gdańsk Stogi - Szkoła Podstawowa nr 11).