• Start
  • Wiadomości
  • Od dziś Strefa Płatnego Parkowania na Targu Rakowym, płatne parkingi także przy plażach

Od dziś Strefa Płatnego Parkowania na Targu Rakowym, płatne parkingi także przy plażach

W poniedziałek, 1 lipca, w życie wchodzą dalsze zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania w Gdańsku. Od tego dnia poborem opłat za postój pojazdów będzie objęta ul. Targ Rakowy. Rusza także sezonowa SPP w Jelitkowie i parkingi nadmorskie.
( Publikacja: 01.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
parkingi
Fot. Karol Stańczak/GZDiZ

 

Na Targu Rakowym opłaty pobierane będą od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godzinach 9:00-17:00. Ulica należeć będzie do Sektora AS, a przy korzystaniu z mobilnych aplikacji do uiszczania opłaty za postój należy wpisać symbol GDAA. Trwa akcja informacyjna (plakaty i ulotki).

Objęcie Strefą Płatnego Parkowania Targu Rakowego to kontynuacja zmian w funkcjonowaniu SPP w Gdańsku. Ich pierwszy etap został wprowadzony 28 maja. Wówczas wydłużono czas poboru opłat w sektorze Główne Miasto w dni powszednie od godz. 9:00 do godz. 20:00. Wprowadzenie kolejnych zmian, m.in. dotyczących poboru opłat na ulicach w Śródmieściu oraz we Wrzeszczu, a także zmian stawek opłat za postój w SPP planowane jest na 9 września.

Przypominamy jednocześnie, że od 1 lipca 2019 do 31 sierpnia 2019 roku opłaty pobierane będą w Jelitkowie w Sektorze AJ (symbol GDAA). Należą do niego ulice: Jelitkowska, Kapliczna, Nadmorska, Piastowska (od numeru 175 do ul. Wypoczynkowej) i Wypoczynkowa.

W poniedziałek, 1 lipca, rozpoczną funkcjonowanie również parkingi nadmorskie przy gdańskich plażach. Są one zlokalizowane w Brzeźnie, Jelitkowie oraz Stogach. Więcej o parkingach nadmorskich: na stronie internetowej Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.