• Start
  • Wiadomości
  • Oceanarium w Gdańsku. Jest już inwestor i niesamowita koncepcja - zobacz FILM, WIZUALIZACJE

Oceanarium w Gdańsku. Jest już inwestor i niesamowita koncepcja - zobacz FILM, WIZUALIZACJE

Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia będzie inwestorem nowoczesnego Oceanarium Nautilus w Gdańsku. Ten “turystyczny magnes” powstanie obok Stadionu Energa Gdańsk w Letnicy i ma przyciągać 2,5 mln gości rocznie. Szacowany koszt całej inwestycji, łącznie z otoczeniem to 450 mln zł. Pierwsi zwiedzający wejdą najpóźniej w 2022 r.
( Publikacja: 05.04.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wizualizacja jednego z wnętrz Oceanarium Nautilus w Gdańsku, które ma być gotowe do użytku najpóźniej w 2022 r.

- Inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć o charakterze Partnerstwa Publiczno-Prywatnego realizowanych w Polsce - mówi Andrzej Bojanowski, prezes Areny Gdańsk. - Oceanarium będzie stanowiło pierwszy i najważniejszy etap inwestycji, ale nie jedyny. W drugim etapie powstaną także: Egzotyczna Laguna z dostępem do kąpieli słonecznych przez 365 dni w roku, Interaktywne Centrum Nauki, centrum edukacji 5D, strefa gastronomiczna, pasaż handlowy, galeria medyczna oraz czterogwiazdkowy hotel. Etap 3 z kolei zakłada powstanie miejsc pod szeroko rozumiane usługi i handel. Wszystko razem ma kosztować ok. 450 milionów złotych i zająć powierzchnie ok. 3,5 hektara.

Konkurs na koncepcję i realizację oceanarium przeprowadziła komunalna (miejska) spółka Arena Gdańsk, która jest właścicielem terenu pod inwestycję. Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future przedstawił zdecydowanie najlepszą wizję, a prócz tego doświadczenie w realizacji wyjątkowych inwestycji. Firma ta zrealizowała m.in. dwa imponujące projekty we Wrocławiu: Afrykanarium-Oceanarium, a także Narodowe Forum Muzyki (jedna z najlepszych pod względem akustycznym sal koncertowych w Polsce).

PFI Future zapowiada na swojej stronie internetowej: “Inwestycja jest doskonałą odpowiedzią na obecne potrzeby turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne. To obiekt, który szybko stanie się nowym silnikiem turystycznym miasta i największą atrakcją turystyczną polskiego Wybrzeża”.

Obecnie trwa proces uzyskiwania zgód korporacyjnych. Rozpoczęcie prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji planowane jest pod koniec obecnego roku, a otwarcie Oceanarium w 2022 roku.

PFI Future będzie miało swoje stoisko na Free Time Festiwal, który w dniach 7-8 kwietnia odbędzie się w AmberExpo - w Hali B zobaczymy Multimedialne Oceanarium z efektowną wizualizacją 3D oraz innymi atrakcjami. Wstęp wolny.