• Start
 • Wiadomości
 • Obsługa Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny - w innym miejscu

Obsługa Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny od początku maja w nowym miejscu

Od wtorku, 2 maja, Gdańskie Centrum Świadczeń odpowiedzialne będzie za realizację, czyli przyjmowanie wniosków oraz wydawanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej rodziny 3+ mają możliwość tańszego korzystania z oferty m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej.
25.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budynek, schody wejściowe, drzwi, nad drzwiami napis Gdańskie Centrum Świadczeń
Budynek Gdańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Kartuskiej 32/34
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Karta Dużej Rodziny w innym miejscu

Do końca kwietnia wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny przyjmuje Zarząd Transportu Miejskiego, a rozpatruje je Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Gdańska od 2 maja realizatorem karty stanie się Gdańskie Centrum Świadczeń.

- Zmiana jednostki zajmującej się rozpatrywaniem spraw z zakresu Karty Dużej Rodziny nie powinna być odczuwalna dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Większość zainteresowanych bowiem wybiera komunikację elektroniczną i składa wniosek za pomocą platformy Empatia, wybierając jednocześnie kartę wirtualną w aplikacji mObywatel. Dla tej grupy beneficjentów cała procedura uzyskania karty jest załatwiana kompleksowo, bez konieczności wizyty w urzędzie  - tłumaczy Katarzyna Tynkowska, zastępca dyrektora Gdańskiego Centrum Świadczeń. - Dla pozostałych zmieni się jedynie miejsce składania wniosków i odbioru kart. Liczymy jednak, że lokalizacja Gdańskiego Centrum Świadczeń jest już znana większości mieszkańców miasta, chociażby z racji ubiegania się o innego typu świadczenia jak te rodzinne i opiekuńcze, fundusz alimentacyjny, pomoc mieszkaniową, czy ostatnimi czasy bardzo popularne dodatki z tytułu wykorzystywania różnych źródła ciepła. Mamy różne udogodnienia, jak przystanek tramwajowy bezpośrednio przy budynku, parking dla zmotoryzowanych i komfortowe warunki na poczekalni i sali obsługi.

Kto może wnioskować o Kartę Dużej Rodziny?

O wydanie karty może wnioskować każdy pełnoletni członek rodziny, która posiada lub kiedykolwiek posiadał na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Mogą z niej skorzystać też rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka. Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu.

Ważne! Powyższe zmiany nie dotyczą Gdańskiej Karty Dużej Rodziny, wydawanej w ramach Programu „Duża Gdańska Rodzina”. Szczegółowe informacje dotyczące zasad jej przyznawania dostępne są na stronie jestemzgdanska.pl.

Składanie wniosków i odbiór kart

Od 1 maja (a właściwie od 2 maja, bo pierwszy dzień maja jest dniem wolnym od pracy) wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny będzie można składać:

 • osobiście:
  Gdańskie Centrum Świadczeń
  ul. Kartuska 32/34
  Dojazd liniami tramwajowymi 10 i 12 (przystanek „Paska”). W siedzibie GCŚ będzie można również odebrać gotową kartę. O terminie odbioru karty wnioskodawca zostanie poinformowany za pomocą wiadomości SMS.
 • korespondencyjnie
  Gdańskie Centrum Świadczeń
  ul. Kartuska 32/34
  80-104 Gdańsk
 • on-line
  Portal Emp@tia

Zasady ubiegania się o Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny po 30 kwietnia oraz formularze wniosków dostępne są na stronie Gdańskiego Centrum Świadczeń (zakładka „Procedury i formularze do pobrania”).

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Gdańskiego Centrum Kontaktu pod numerem tel. 58 52 44 500 oraz e-mail: kontakt@gdansk.gda.pl, a także Punktu Informacyjnego Działu Obsługi Mieszkańców Gdańskiego Centrum Świadczeń pod numerem tel. 58 326 79 89 oraz e-mail: gcs-info@gdansk.gda.pl.

 

TV

To przedszkole jest wzorem