• Start
  • Wiadomości
  • Objectivity - brytyjska firma IT otwiera biuro w Gdańsku, zatrudni 300 osób

Objectivity - brytyjska firma IT otwiera biuro w Gdańsku, zatrudni 300 osób

Biuro w gdańskim Garnizonie będzie drugą lokalizacją dla obecnej w Polsce od 13 lat firmy Objectivity, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Firma planuje zatrudnić 300 pracowników o umiejętnościach technicznych oraz innych kwalifikacjach na różnych poziomach doświadczenia.
17.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Team Objectivity podczas Infoshare 2021 w Gdańsku
Team Objectivity podczas Infoshare 2021 w Gdańsku
Fot. mat. pras.

 

Firma Objectivity powstała w Wielkiej Brytanii w 1991 roku. Zajmuje się kompleksowymi konsultacjami, projektowaniem, a następnie dostarczaniem oprogramowania i utrzymywaniem systemów informatycznych dla brytyjskich i niemieckich klientów z większości branż.

Swoje pierwsze biuro w Polsce Objectivity otworzyło w 2008 roku we Wrocławiu. Od pewnego czasu firma urządza swój drugi „dom” w Gdańsku.

- Spółka dostrzega potencjał Gdańska, a jego strategia rozwoju bliska jest ideom, które stanowią jej fundament. Miejska polityka na kolejne lata zawiera się w hasłach: mieszkańcy, kształcenie, współpraca, mobilność i otwartość. Jest ona odzwierciedleniem wartości Objectivity, którymi są: ludzie (people), dążenie do doskonałości (excellence), uczciwość (Integrity) oraz zwinność (Agility), wraz z towarzyszącą im filozofią biznesową win-win opartą na dialogu, prostocie i bezpośredniości – mówi Anna Galewska, dyrektor oddziału Objectivity w Gdańsku.

 

Firma realizuje projekty z różnych domen biznesowych i w różnych technologiach i dąży do tego, by oddział w Gdańsku był w stanie samodzielnie dostarczać kompletne projekty dla klientów.

- W Objectivity znajdą zatrudnienie osoby o umiejętnościach technicznych na różnych poziomach doświadczenia. Poszukiwani będą programiści .NET, Java, React, Angular i Python oraz specjaliści DevOps z doświadczeniem w chmurze Azure, AWS i GCP. Otwarte będą stanowiska Technical Architect oraz Solution Architect, swoje miejsce odnajdą w firmie też analitycy biznesowi i kierownicy projektów - wyjaśnia Łukasz Kulik, dyrektor operacyjny w Objectivity.

W firmie nie zabraknie także ofert dla specjalistów z innych dziedzin, np. HR, komunikacji, administracji czy marketingu. Aktualne oferty pracy pojawiają się na stronie internetowej Objectivity.

Pracownicy zatrudnieni w gdańskim oddziale Objectivity mogą wybrać pracę z biura, połączyć ją częściowo z pracą w domu lub zdecydować się na model całkowicie zdalny – wtedy swoją pracę mogą wykonywać z dowolnego miejsca w kraju.

Dla osób, które wybiorą Trójmiasto, Objectivity otwiera właśnie nowe biuro w gdańskim Garnizonie. Spółka umożliwia zarówno obecnym, jak i nowym pracownikom relokację do Gdańska, wspierając ich w tym procesie finansowo.

O Objectivity

Objectivity to firma IT tworząca „szyte na miarę” rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Objectivity wyróżnia się wyjątkową atmosferą pracy, co udowadnia wieloletnia obecność firmy wśród laureatów plebiscytu Great Place To Work.

W firmie działa wiele społeczności skupiających się wokół konkretnej dziedziny (technicznej lub nie). Pracownicy mogą brać udział w inicjatywach łączących osoby z różnych działów i doskonalić się, uczestnicząc w konferencjach lub hackatonach, jak np. wewnętrzny IDEAapp. To doroczne święto programistów (obchodzone już od 2016 roku) umożliwia zespołom złożonym z pracowników firmy realizację ich oryginalnych projektów podczas dwudniowych zawodów. Dodatkowo, osoby zatrudnione w Objectivity mogą poszerzać swoją wiedzę w tzw. Lightning Talks. Są to regularnie organizowane krótkie wykłady lub prezentacje, w których pracownicy dzielą się swoją wiedzą zarówno w tematach technicznych, jak i niezwiązanych bezpośrednio z pracą.

Wśród możliwości rozwoju, jakie firma oferuje pracownikom, na uwagę zasługują tzw. Gold Cards, które pozwalają pracownikowi przeznaczyć część czasu w tygodniu roboczym na samorozwój, a także szereg wewnętrznych i zewnętrznych szkoleń oraz możliwość przekwalifikowania się do innej specjalizacji.

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta