• Start
  • Wiadomości
  • Nowy serwis pomocowy z ogłoszeniami: pomoc.gdansk.pl. Dodaj bezpłatną ofertę pomocy!

Nowy serwis pomocowy z ogłoszeniami: pomoc.gdansk.pl. Dodaj bezpłatną ofertę pomocy!

W ramach naszego portalu uruchomiliśmy właśnie możliwość dodawania i przeglądania bezpłatnych ogłoszeń o pomocy dla uchodźców. Od dziś można to zrobić wchodząc na stronę pomoc.gdansk.pl. Nowy dział jest dostępny także w języku ukraińskim.
( Publikacja: 21.03.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nasz bezpłatny serwis ogłoszeniowy - skorzystaj, jeśli możesz podarować uchodźcom z Ukrainy coś, co pomoże im w życiu
Nasz bezpłatny serwis ogłoszeniowy - skorzystaj, jeśli możesz podarować uchodźcom z Ukrainy coś, co pomoże im w życiu
Gdańsk Pomaga Ukrainie

Nowy serwis z ogłoszeniami pomocowymi znajduje się pod adresem pomoc.gdansk.pl

 

Naszym celem jest przede wszystkim pomoc: osobom chcącym pomóc i tym, którzy jej poszukują. Dlatego ogłoszenia są i będą bezpłatne. Menu serwisu jest tłumaczone także na język ukraiński, co szukającym pomocy pozwoli lepiej się w nim rozeznać. Treść ogłoszeń będzie w takim języku, jakiego użyje osoba, która ogłoszenie dodaje. Można w tym celu skorzystać np. z translate.google.com, strony która oferuje zupełnie przyzwoite tłumaczenia. Wierzymy, że ogłoszenia okażą się przydatne, ponieważ wielu naszych przyjaciół z Ukrainy zna język polski zupełnie dobrze. Wielu innych potrafi sobie poradzić używając tłumaczy online.

Ogłoszenia podzieliliśmy na kilka najważniejszych kategorii, takich jak wyżywienie, odzież, wyposażenie, transport itp. Do opisów można dodawać zdjęcia, filmy. Jeśli powstanie taka potrzeba, szybko dodamy inne działy lub zmodyfikujemy istniejące. Nasz serwis przygotowaliśmy z myślą o działaniach pomocowych na terenie Gdańska, chociaż z powodzeniem można go wykorzystywać na obszarze całej Polski.

Ogłoszenia można dodawać bez logowania i bez zakładania konta. Założenie konta daje większe możliwości ale nie jest konieczne. Można także logować się przy użyciu Facebooka.

 

Baza wiedzy: Gdańsk pomaga Ukrainie. Jak to robić mądrze? Українська мова. Pусский

 

Pomysł, by zbudować i otworzyć taki serwis, wziął się z rozmów z osobami niosącymi pomoc w gdańskich centrach pomocowych, działających w ramach akcji Gdańsk Pomaga Ukrainie. Wiadomo, że punkty te bywają przepełnione a cały system pomocy jest przeciążony. Oczywiście wiele osób korzysta z innych rozwiązań, takich jak np. media społecznościowe. To bardzo dobrze!

Mamy nadzieję, że nasz serwis także pomoże w bezpośrednich kontaktach pomagających i niosących pomoc i w ten sposób odciąży system a jednocześnie zapewni skuteczne dotarcie z pomocą.

 

Dziękujemy i zachęcamy do dodawania bezpłatnych ogłoszeń z ofertami pomocy.