• Start
  • Wiadomości
  • Nowy rok? Czas odnowić pakiety Gdańskiej Karty Mieszkańca

Nowy rok? Czas odnowić pakiety Gdańskiej Karty Mieszkańca

Niedawno rozpoczęliśmy nowy rok, jednak zmiana daty to nie wszystko. Nowy rok oznacza także, że czas na odnowienie pakietów Gdańskiej Karty Mieszkańca. Dzięki temu będziesz mógł/mogła cieszyć się korzyściami gwarantowanymi przez kartę aż do końca grudnia 2022. Uwaga! Także dzieci korzystające bezpłatnie z komunikacji miejskiej z Kartą Mieszkańca powinny mieć dodany pakiet na rok 2022.
( Publikacja: 15.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Karta Mieszkańca Gdańska - posiada ją już 231,6 tys. gdańszczanek i gdańszczan
Karta Mieszkańca Gdańska - posiada ją już 231,6 tys. gdańszczanek i gdańszczan
Fot. GOT

 

Każdego roku oferta Gdańskiej Karty Mieszkańca jest poszerzana o kolejne, nowe funkcjonalności. Aby móc z nich wszystkich korzystać, należy dodać pakiet mieszkańca na dany rok kalendarzowy. A koszt? Symboliczna złotówka za pakiet!

Nie zaszkodzi w tym miejscu przypomnieć, co obecnie daje posiadaczowi Karta Mieszkańca:

  • dzięki Karcie Mieszkańca można wejść bezpłatnie do wielu obiektów, wykorzystać liczne rabaty (nawet do 75 proc.), doładować kartę biletem okresowym, zakupić bilet w specjalnej aplikacji, a nawet głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego.
  • Osoby z niepełnosprawnością mogą dodać do swojego konta pakiet dostępności, który pozwala im korzystać z oferty miejskiej bez okazywania dotychczasowych dokumentów.
  • Co bardzo ważne, także dzieci korzystające bezpłatnie z komunikacji miejskiej z Kartą Mieszkańca powinny mieć dodany pakiet 2022, by ich karta była aktywna.

 

Najszybciej można odnowić pakiety korzystając ze strony internetowej JestemzGdańska gdzie można też znaleźć wszystkie szczegóły, wskazówki, procedury, informacje i aktualności.

Pakiet mieszkańca 2022 można dodać również w Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca, al. Grunwaldzka 148. Obowiązują zapisy na wizyty poprzez formularz rezerwacyjny , zapisać można się także dzwoniąc pod nr. tel. 58 300 06 59 (09:00 - 17:00 od pon. do pt.).

Nie zwlekaj więc i odnów swój pakiet. Warto!

dodaj pakiet 2022_1920x1080
 
 
oprac. IB