Nowy Rok. Gdzie szukać pomocy medycznej? Z chorymi zębami trzeba będzie jechać aż do... Gdyni

Osoby, które będą potrzebowały pomocy lekarza w Nowy Rok, w Gdańsku mogą wybrać spośród czterech dyżurujących przychodni. Najtrudniejszą sytuację będą mieli gdańszczanie z bólem zęba, bowiem dyżur stomatologiczny pełni przychodnia... w Gdyni. Po pomoc w razie zagrożenia zdrowia i życia jedziemy na jeden z trzech szpitalnych oddziałów ratunkowych w Gdańsku.

Nowy Rok. Gdzie szukać pomocy medycznej? Z chorymi zębami trzeba będzie jechać aż do... Gdyni
A
A
data publikacji: 30 grudnia 2016 r.

W czasie sylwestra i Nowego Roku w Gdańsku dyżurują trzy szpitalne oddziały ratunkowe
W czasie sylwestra i Nowego Roku w Gdańsku dyżurują trzy szpitalne oddziały ratunkowe
Pixebay.com

Przypominamy, że świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w dyżurujących przychodniach są udzielane w sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Lekarze podkreślają, że to nie jest czas na "odrabianie "zaległych wizyt lekarskich, na które nie mieliśmy czasu w dziennym trybie. W Gdańsku w sylwestra i Nowy Rok opiekę medyczną zapewniają cztery przychodnie, do których nie obowiązuje rejonizacja. Każda świadczy usługi w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej czyli w przychodni dyżuruje lekarz rodzinny i pediatra.

Bardzo oblegane w te świąteczne dni są wszystkie przychodnie, najbardziej "Przychodnia Aksamitna" i Przychodnia Lekarska “Jasień” przy ul. Kartuskiej.

- Do naszej przychodni w zwykłe dni przychodzi średnio około 50 osób - mówi Rafał Gasiński specjalista medycyny rodzinnej z przychodni "Jasień" w Gdańsku. - A w dni świąteczne dziennie przewija się nawet 200 osób! Pacjenci przychodzą załatwić sprawy, na które nie mieli czasu w nieświątecznym okresie, przychodzą na przykład z dzieckiem skarżącym się od tygodnia na ból ucha itp, są też do dyżurujących przychodni odsyłani z POZ-etów.
 

Przeczytaj: Butem w fartuch. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym 


Przypominamy, że po pomoc stomatologiczną w nagłych wypadkach mieszkańcy Gdańska muszą dojechać do Gdyni do Poradni Stomatologicznej NZOZ „Śródmieście” przy ul. Żwirki i Wigury 14 - to od marca 2016 roku nowe miejsce udzielania świadczeń stomatologicznych w nagłych wypadkach. To przychodnia dyżurująca dla całego Trójmiasta. I tu w czasie świąt pacjentów bywa tylu, że trzeba czekać w kolejce.

Dyżur świąteczny dla chorych okulistycznie pełni szpital studencki w Gdańsku. Ale ten dyżur trwa od godziny 8 rano do 14, po godzinie 14 z problemami okulistycznymi trzeba jechać do szpitala Copernicus (dawny na Zaspie) lub do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie jest dyżur okulistyczny.

Zanim wybierzemy się do przychodni trzeba sprawdzić, czy mamy aktualny dokument tożsamości. Jeśli go zapomnimy - recepta zostanie wystawiona na 100 proc. odpłatności, a za usługę medyczną będziemy musieli zapłacić!

Sylwester i Nowy Rok to niestety dwa dni w roku, kiedy wielu pacjentów potrzebuje pomocy na szpitalnych oddziałach ratunkowych z powodu ran, urazów, oparzeń powstałych przy odpalaniu petard ale też z powodu nadużywania alkoholu podzas sywlestrowej zabawy.   

Przychodnie pełniące nocną i świąteczną opiekę medyczną w Gdańsku:

・ Przychodnia Lekarska „Jasień”, ul. Kartuska 404, tel. 58 322 11 51, tel. kom. 692 434 343

・ Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Aksamitna”, ul. Aksamitna 1, tel. (58) 301 91 52

・ Centrum Medyczne POLMED, ul. Startowa 1, tel. (58) 769 37 60, faks 58 769 37 40

・ Nadmorskie Centrum Medyczne Dom Medyczny „Kilińskiego”, ul. Kilińskiego 34, tel. (58) 763 95 90, (58) 763 95 91.

Dyżur stomatologiczny:

・ Poradnia Stomatologiczna NZOZ „Śródmieście” przy ul. Żwirki i Wigury 14, Gdynia, tel. (58) 660 88 69

Dyżur okulistyczny dla nagłych przypadków:

・ Szpital Studencki (UCK), al. Zwycięstwa 30  

Szpitalne Oddziały Ratunkowe w Gdańsku:

Szpitalny Oddział Ratunkowy COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., ul. Nowe Ogrody 1-6, tel. (58) 764 01 16

Szpitalny Oddział Ratunkowy COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., ul. Jana Pawła II 50 (Zaspa) tel. (58) 768 40 00

Kliniczny Oddział Ratunkowy Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Mariana Smoluchowskiego 17, tel. (58) 349 37 82

Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora