• Start
  • Wiadomości
  • Nowy Port. Dzielnicowa choinka już świeci. Rozbłysła w Mikołajki

Nowy Port. Dzielnicowa choinka już świeci. Rozbłysła w Mikołajki

Na Placu Ks. Góreckiego, podobnie jak w ubiegłym roku, oczy mieszkańców cieszy dzielnicowa choinka. Ma złociste okrągłe bombki, inne ozdoby świąteczne, a także świetlną iluminację. Od 6 grudnia, po zmroku, przyjemnie rozświetla najbliższą okolicę przypominając mieszkańcom o zbliżających się świętach.
07.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W Nowym Porcie rozświetlone świąteczne drzewko można zobaczyć na Placu Ks. Góreckiego
W Nowym Porcie rozświetlone świąteczne drzewko można zobaczyć na Placu Ks. Góreckiego
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W tym roku w Gdańsku rozświetlonych zostanie w sumie 11 dzielnicowych choinek. Zakup drzewek, które trafiają do dzielnic, zazwyczaj finansuje Miasto. Wyjątkowo, na Zaspie Rozstajach zdecydowano o takim zakupie ze środków Rady Dzielnicy. Co ważne, przystrojone choinki nie są jedynymi ozdobami w dzielnicach. Od lat, w wielu z nich, radni i aktywiści dbają o świąteczny wystrój finansując m.in. zakup iluminacji i innych ozdób, które cieszą później oko w charakterystycznych, popularnych wśród okolicznych mieszkańców miejscach.

Pomysł na choinki dzielnicowe narodził się przed dwoma laty. Chodziło o to, żeby świąteczne akcenty pojawiły się nie tylko w centrum Gdańska czy w reprezentatywnych miejscach, takich jak Park Oliwski, ale by ozdoby, nie tylko choinki ale też inne, cieszyły również lokalne społeczności w całym mieście. Przed dwoma laty choinki pojawiły się m.in. w rewitalizowanych dzielnicach: w Nowym Porcie, Oruni- Św. Wojciechu-Lipcach i dwóch lokalizacjach w Śródmieściu: na Dolnym Mieście oraz na Biskupiej Górce. W ubiegłym roku miejskie choinki zadebiutowały na Jasieniu i w Pieckach - Migowie. W tym roku - w Letnicy i na Zaspie Rozstajach.


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór