• Start
  • Wiadomości
  • Nowe żłobki na mapie Gdańska. Trzy rozpoczną działalność 1 września

Nowe żłobki na mapie Gdańska. Trzy rozpoczną działalność 1 września

Od września w naszym mieście rozpoczną działalność trzy nowe żłobki. Placówki powstają dzięki współpracy Gdańska, Fundacji Pozytywne Inicjatywy oraz Samorządu Województwa Pomorskiego. Wszystko dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.
17.02.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kobieta w maseczce kuca przy umywalce i myje ręce, widać jej odbicie w lustrze. W drugim lustrze, widać odbicie drugiej kobiety
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wraz z zastępczynią Moniką Chabior odwiedziły budowany żłobek w Osowej
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

- Dzięki funduszom unijnym i przy współpracy z partnerami konsekwentnie rozwijamy ofertę miejsc dla najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Miejsca w powstających żłobkach to kolejna opcja, obok żłobków samorządowych, dla rodziców i opiekunów najmłodszych dzieciaków. Inną formą wsparcia adresowaną do nich jest też Bon Żłobkowy, z którego do tej pory skorzystało ponad 800 dzieciaków – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Budowany w Osowej żłobek odwiedziła w środę, 17 lutego, prezydent Dulkiewicz wraz z zastępczynią Moniką Chabior. Jest to jeden z trzech Pozytywnych Żłobków, które rozpoczną działalność od 1 września 2021 roku. Kolejne dwa żłobki powstają w Oliwie i na Zaspie.

Żłobek w Osowej funkcjonować będzie w nowopowstałym budynku wykonanym w nowoczesnej, ekologicznej technologii drewnianej, otoczonym terenem zielonym, na którym znajduje się plac zabaw oraz ogród edukacyjny. Żłobek posiada cztery przestronne, pełne światła sale, w których przebywać może w sumie 100 dzieci, w wieku od 20 tyg. do 3 roku życia. Placówka będzie funkcjonować w godzinach od 7.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku.

 

Żłobek przy ul. Syriusza - widok z zewnątrz ...
Żłobek przy ul. Syriusza - widok z zewnątrz ...
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

... i jedna z sal dla dzieci
... i jedna z sal dla dzieci
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Jak zapisać dziecko do Pozytywnego Żłobka

Rekrutacja do placówki rozpocznie się w marcu 2021 roku. Wszelkie dalsze informacje uzyskać będzie można pod numerem tel. 735 207 854 lub przez internet.

Placówka powstała dzięki współpracy Miasta Gdańska i Pozytywnych Inicjatyw ze środków własnych Fundacji, Programu Maluch Plus oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt przewiduje możliwość utworzenia kilkunastu żłobków niesamorządowych, każdy na ok. 100 dzieci. Powstaną one na działkach miejskich, na początek m.in. w dzielnicach: Oliwa, Chełm, Osowa, Jasień, Zaspa, Piecki-Migowo. Ich lokalizacja uwzględnia aktualne i realne potrzeby mieszkańców. Każda z placówek ma zapewniać opiekę dla około 100 dzieci.

Obecnie w Gdańsku jest 13 żłobków samorządowych, które oferują 1088 miejsc. Natomiast 2708 miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi oferują placówki niesamorządowe, tj. żłobki, kluby dziecięce i dzienni opiekunowie.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NOWEGO ŻŁOBKA W OSOWEJ