• Start
  • Wiadomości
  • Nowe punkty ładowania pojazdów elektrycznych - mieszkańcy zdecydują o lokalizacji

Gdzie mają pojawić się nowe punkty ładowania pojazdów elektrycznych - zdecydują mieszkańcy

Gdzie w Gdańsku powstaną nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych? Swoje zdanie na ten temat wyrażą mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta. Rozpoczęły się konsultacje społeczne planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Wyznaczono 81 lokalizacji, z których wybranych zostanie 68. Swoje uwagi i wybór lokalizacji należy zgłaszać na adres mailowy: elektromobilnosc@gdansk.gda.pl do 29 maja włącznie.
( Publikacja: 16.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Stacja ładowania przed głównym wejściem do gmachu Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Takich stacji ma być w mieście więcej, wpływ na ich lokalizację będą mieli mieszkańcy
Stacja ładowania - jedna z istniejących już 50 w Gdańsku - przed głównym wejściem do gmachu Urzędu Miejskiego. Takich stacji ma być w mieście dużo więcej, wpływ na ich lokalizację będą mieli mieszkańcy
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Do końca roku w naszym mieście powinno być 210 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Aktualnie w Gdańsku jest około 50 punktów, a kolejne 21 jest w budowie. W związku z koniecznością uzupełnienia liczby punktów do ładowania samochodów elektrycznych sporządzony został planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Plan przygtowywała grupa robocza składająca się z przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Biura Rozwoju Gdańska oraz Energi Operator SA. Zespół ten wytypował 81 lokalizacji, które spełniają określone kryteria.

Plan budowy ogólnodostępnych stacji ładowania na terenie Gdańska składa się z mapy i tabeli z lokalizacjami. Szczegóły wraz z formularzem konsultacji dostępne są na tej stronie.

 

Chodzi o pomoc w znalezieniu najlepszych lokalizacji dla 68 nowych stacji ładowania
Chodzi o pomoc w znalezieniu najlepszych lokalizacji dla 68 nowych stacji ładowania
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

W wybranych 68 lokalizacjach do końca bieżącego roku powinny powstać stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Większość stacji obejmowała będzie dwa punkty ładowania wraz z dwoma miejscami postojowymi.  Stacje ładowania pojazdów elektrycznych wybuduje operator systemu dystrybucyjnego. W Gdańsku będzie to spółka Energa Operator SA., która wybuduje stacje ładowania średniej mocy.

Na przesyłanie uwag z wykorzystaniem formularza konsultacji mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mają czas do 29 maja. Uwagi należy wysyłać na adres mailowy elektromobilnosc@gdansk.gda.pl.