• Start
  • Wiadomości
  • Nowe przejście naziemne na granicy Zaspy i Wrzeszcza za 3,3 mln złotych

Nowe przejście naziemne na granicy Zaspy i Wrzeszcza za 3,3 mln złotych

W listopadzie br. zostanie oddane do użytku nowe przejście naziemne w naszym mieście. Tym razem powstanie ono w okolicy skrzyżowania ul. Hynka z al. Rzeczypospolitej. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska właśnie podpisała umowę na realizację tej inwestycji.
10.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie z drona, widać trzypasmową jezdnie na której jedzie kilak samochodów, po lewej torowisko tramwajowe, pomiędzy nimi trawnik, w tle fragment budynku
Nowe przejście naziemne powstanie na granicy Zaspy i Wrzeszcza
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Wygodniej przez jezdnię i na peron tramwajowy

Planowane przejście powstanie w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka i będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. Piesi będą mogli z niego wejść bezpośrednio na peron tramwajowy. 

- Powstanie także przejazd rowerowy przez torowisko. Teren zostanie oświetlony, a także zyska odwodnienie. W pobliżu przejścia zostanie nasadzony nowy trawnik - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Wykonawcą prac będzie Grupa Flize Gres. Koszt budowy przejścia wyniesie dokładnie 3 273 844,87 złotych. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2024 r.

 Zmiany w organizacji ruchu na Długim Pobrzeżu

Ułatwienie dla niepełnosprawnych i starszych osób

Będzie to kolejna inwestycja, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami, starsze czy opiekunowie z dziećmi będą mogli bez przeszkód pokonać jedną z głównych arterii miasta.
W Gdańsku od kilku lat realizowana jest polityka uspokajania ruchu oraz tworzenia nowych połączeń pieszych. Dlatego powstały już naziemne przejścia na ul. Podwale Przedmiejskie, przy Bramie Wyżynnej oraz w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W tym roku planowana jest też budowa przejścia naziemnego przy Dworcu Głównym.
 
 
 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku