• Start
  • Wiadomości
  • Nowe mieszkania na Gwiazdkę. TBS Motława oddało do użytku lokatorom 55 lokali

Nowe mieszkania na Gwiazdkę. TBS Motława oddało do użytku lokatorom 55 lokali

Nowi lokatorzy TBS Motława otrzymali klucze do wymarzonych mieszkań. W piątek, 17 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju wręczył klucze do mieszkań w budynku przy ul. Piotrkowskiej 60.
( Publikacja: 17.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mieszkanie przed świętami... Duża radość
Mieszkanie przed świętami... Duża radość
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Wśród przyszłych najemców znalazły się 2 osoby, którym zostały przyznane lokale mieszkalne w formie mieszkania ze wsparciem, w tym jedna osoba rekomendowana przez Fundację Metapomoc będąca wychowanką pieczy zastępczej.

- To już jest gdańska tradycja, że co roku w okresie przedświątecznym, wręczamy klucze do tych upragnionych mieszkań, w których rodziny będą mogły już spędzić wigilię - mówił Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju. - Co ważne, i to też już jest tradycja, mamy w tym budynku mieszkania wspomagane, prowadzone przez gdańskie organizacje. Dziękuje Państwu, że bierzecie na siebie tę odpowiedzialność.

Klucze nowym lokatorom wręcza zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak
Klucze nowym lokatorom wręcza zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


To już kolejny, szósty etap realizacji zabudowy mieszkaniowej w rejonie ulicy Piotrkowskiej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Motława. W budynku powstało 55 mieszkań oraz 15 garaży. Wyposażenie budynku: standard mieszkań - pod klucz, winda osobowa, wykładziny, kafle na ścianach i posadzce w łazienkach i aneksach kuchennych, drzwi wewnętrzne, armatura wod-kan. Budynek jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Powierzchnie mieszkań mają od 31 m2 do 63 m2.

Przy ul. Piotrkowskiej TBS Motława zbudował już kilka budynków mieszkalnych
Przy ul. Piotrkowskiej TBS Motława zbudował już kilka budynków mieszkalnych
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Łącznie zaplanowanych zostało osiem etapów. Aktualnie trwa budowa budynku przy ul. Piotrkowskiej 64. Zakończenie realizacji osiedla planowane jest w 2023 r.

Zobacz fotorelację:

 

Koszt inwestycji przy Piotrkowskiej 60 to 12,8 mln zł. Budynek został wybudowany przy współfinansowaniu ze środków Miasta w wysokości 12,1 mln zł, w tym 5,3 mln zł przekazane na inwestycję z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat i 1,2 mln zł przekazane na inwestycję z Krajowego Zasobu Nieruchomości w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.