• Start
  • Wiadomości
  • Nowe miejsce ze sztuką: Zakład Kulturalny na Przymorzu. Od soboty do przyszłej niedzieli dni otwarte

Nowe miejsce ze sztuką: Zakład Kulturalny na Przymorzu. Od soboty do przyszłej niedzieli dni otwarte

Akrobatyka, warsztat teatralny i taniec współczesny, sztuki plastyczne i fotografia - tego wszystkiego będzie można się nauczyć w nowej świątyni sztuki na mapie Gdańska: Zakładzie Kulturalnym na Przymorzu. Od soboty, 28 września, do niedzieli, 13 października, odbędą się tam dni otwarte.
26.09.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W ramach dni otwartych w Zakładzie Kulturalnym na Przymorzu odbędą się m.in. warsztaty tańca współczesnego dla dorosłych
W ramach dni otwartych w Zakładzie Kulturalnym na Przymorzu odbędą się m.in. warsztaty tańca współczesnego dla dorosłych
mat. Zakładu Kulturalnego


Zakład Kulturalny to zupełnie nowa przestrzeń artystyczna. Powstała na Przymorzu, w liczącym 500 m2, dawnym budynku hali przemysłowej przy ulicy Rzeczypospolitej 8. Jej pomysłodawczynią i kierowniczką jest Natalia Murawska, choreografka i tancerka, absolwentka Mazowieckiej Akademii Teatru i Tańca w Warszawie.

- Chcę stworzyć miejsce do swobodnej wymiany i aktywności twórczej, scenę otwartą dla artystów, teatrów "domnych" i bezdomnych, jak również nową przestrzeń edukacji artystycznej - tłumaczy Murawska.

W budynku działać będzie scena, sala teatralna i taneczna (300 m2), pracownia dla fotografików oraz pracownia dla plastyków, malarzy i ceramików. Pierwsze działania artystyczne powoli się rozpoczynają - oficjalne otwarcie Zakładu Kulturalnego odbyło się w sobotę, 14 września. A ponieważ miejsce dopiero raczkuje, w ten weekend organizowane są dni otwarte, podczas których będzie można zapoznać się z miejscem, jego twórczynią, i charakterem zajęć i spotkań, które będą się tam odbywały.

Z okazji dni otwartych, od soboty, 28 września, do niedzieli, 13 października, Murawska zaprasza na warsztaty dla dorosłych, z tańca współczesnego, fotografii sztuk plastycznych oraz śpiewu. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Dni otwarte Zakładu Kulturalnego:

Sobota, 28 września - otwarte warsztaty z tańca współczesnego - grupa początkująca (11:00-12:00). Prowadzący: Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna. Warsztat skierowany do wszystkich, którzy kochają się ruszać, chcą rozwijać swoje umiejętności ruchowe, performatywne i mają otwarty umysł na nowe doświadczenia.

Sobota, 28 września - otwarty warsztat z tańca współczesnego połączony z naborem do grupy projektowej teatru tańca (12:30 -14:30). Prowadzący: Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna. Grupa projektowa będzie prowadzona w formie laboratorium twórczego opierającego się na pracy procesowej. Uczestnicy pod okiem prowadzących będą szukać, zgłębiać, eksplorować, podważać, dyskutować i dochodzić do pewnych wniosków, z czego wspólnie stworzą dzieło, performance lub wypowiedź sceniczną.

Wtorek, 1 października - otwarty warsztat fotograficzny (18:00- 21:00)

Sobota, 5 października - otwarte warsztaty teatralne (szczegóły wkrótce)

Niedziela, 6 października - otwarty warsztat sztuk plastycznych: rysunek, malarstwo (szczegóły wkrótce)

Poniedziałek, 7 października - otwarte lekcja tańca współczesnego z Andrzejem Morawcem - grupa zaawansowana (18:30-20:00)

Niedziela,13 października - otwarty warsztat wokalny (szczegóły wkrótce)

 

Zapisy: biuro.zakladkulturalny@gmail.com, w treści maila należy podać swoje imię i nazwisko oraz nazwę wybranego warsztatu.

 

TV

100-lecie ulicy Krętej