• Start
  • Wiadomości
  • Nowe Centrum Pracy Socjalnej nr 9 w Gdańsku. Bliżej, sprawniej, skuteczniej

Nowe Centrum Pracy Socjalnej nr 9 w Gdańsku. Bliżej, sprawniej, skuteczniej

Potrzebujący wsparcia mieszkańcy Piecek Migowa, Suchanina, Aniołków, Brętowa, Matarni, Jasienia i Kokoszek od 1 marca 2017 roku korzystają z nowego Centrum Pracy Socjalnej nr 9. Nowy lokal, jego usytuowanie i oferta poprawią dostępność do usług świadczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
01.03.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Od lewej: Małgorzata Sacharczuk, Urszula Borowska i Luba Waselina zapraszają do Centrum Pracy Socjalnej nr 9 MOPR

Pod opieką nowego centrum znalazło się siedem dzielnic, które wcześniej podlegały Centrum Pracy Socjalnej nr 6 mieszczącym się przy ul. Powstańców Warszawskich w Gdańsku.

-Stworzenie nowego centrum i jego lokalizacja w Pieckach Migowie to działania, które poprawią sytuację mieszkańców siedmiu dzielnic Gdańska - tłumaczy Sylwia Ressel rzecznik gdańskiego MOPR. - Wyprawa z Matarni, która należała wcześniej do CPS nr 6 na Siedlcach, na Powstańców Warszawskiech była sporym wysiłkiem. Uruchomienie „dziewiątki” ma przede wszystkim poprawić skomunikowanie mieszkańców dzielnic z placówką, a mniejszy obszar "do obsługi" pozwoli na lepszą pracę w terenie i poprawi jakość usług.

"Dziewiątka" ma pod opieką siedemset gospodarstw domowych, wsparcia będą im udzielać m. in. pracownicy socjalni, koordynatorzy zespołu usług i świadczeń, koordynatorzy pracy socjalnej oraz psycholog.

- To bardzo istotne, aby osoba zagrożona wykluczeniem społecznym wiedziała, że  służby pomocowe w naszym mieście są dostępne i skuteczne - dodaje Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Ważne jest także, aby to wsparcie i kontakt odbywały się w odpowiednich warunkach. Otwierając kolejne centrum, znacznie je poprawiamy. 

Lokal na potrzeby nowego CPS pochodzi z zasobów miasta. Jest zadbany, czysty, przygotowany do obsługi klientów. Pracuje w nim 22 pracowników socjalnych, w tym dwie osoby prowadzące projekt "Gotowość Praca Samodzielność".  

CPS nr 9 przy ul. Piekarniczej 16 pracuje od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 15.30, tel. 58 304 36 50, tel./fax. 58 304 36 51

Czytaj też:

Program "Za życiem": wsparcie otrzymują już pierwsze gdańszczanki z niepełnosprawnymi dziećmi

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów